LORIS POŽAR IN DAVID KOBAL PRODAJATA GOLD CLUB: Kupnina tja do 40 milijonov dolarjev

Slovenija

Med razlogi za prodajo prizvajalca igralniških avtomatov Gold Club iz Sežane naj bi med drugim bila nesoglasja med lastnikoma. 67-odstotni lastnik David Kobal govoric o prodaji ne komentira. Med kupci se omenjata španski Win Systems in Amaya, sicer upravitelj spletne strani PokerStars.

Po poročanju Financ naj bi bil sežanski Gold Club v zaključni fazi prodajnega postopka. Loris Požar, ki ima tretjinski delež družbe, se na klice in sporočila ne odziva. Kobal naj bi po nekaterih informacijah iskal izstop iz družbe, ne pa tudi iz panoge.

Interesentov za nakup uspešne sežanske družbe naj bi bilo več. Joca Pečečnika oziroma njegovega Interblocka ni med njimi. Kot je dejal Pečečnik, Gold Club posluje na trgih, ki niso zmeraj regulativno čisti.

Kot morebitni kupec se navaja razvijalec igralniških operacijskih sistemov Win Systems Solutions iz Barcelone, ki deluje predvsem na trgih Latinske Amerike. Glavni trgi Gold Cluba so Španija, države Južne Amerike, Nizozemska, Mehika in Afrika.

Kot morebitni kupec se omenja družba Amayo s sedežem na otoku Man, v lasti kanadskih milijarderjev izraelskega rodu Isaia in Marka Scheinberga, ki upravlja s spletno stranjo PokerStars.

Gold Club je praktično nezadolžena družba, ki je lani ustvarila 21 milijonov evrov prihodkov od prodaje in 4,1 milijona čistega dobička. Dobiček iz poslovanja pred amortizacijo je lani znašal 6,2 milijona evrov, kar je bilo za tretjino boljše kot leta 2014 in najboljše po predkriznem letu 2007.

Če jim bo družbo uspelo prodati s pet- ali šestkratnikov prevzemnega kazalnika, po kolikor se v zadnjem času sklepajo kupnine za rastoča slovenska podjetja, bi to pomenilo kupnino v višini med 30 in 40 milijonov evrov.

Ferrari model enzo (Slika je simbolična.)

Za upad dohodkov Gold Cluba po letu 2008 naj ne bi bila kriva le kriza, temveč tudi upad zanimanja za njihov glavni izdelek, elektronsko ruleto. Dobiček v zadnjih letih pripisujejo vlaganju v raziskave in razvoj. Kljub recesiji tovrstnih vlaganj niso zmanjšali.

Kobal in Požar naj bi bila predvsem znana kot ljubitelja luksuznih avtomobilov. Požar naj bi tako vozil redek primer ferrarija model enzo, ki so jih izdelali le 400. Njegova vrednost naj bi presegala milijon evrov. Verjetno gre za najvrednejše vozilo slovenskega lastnika, menijo poznavalci. V njegovih garažah so v preteklosti že bili parkirani hummer H2, bentley in podobni jekleni konjički najvišjega cenovnega razreda.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija
Puščica |  19 .10. 2016 ob  16: 59
@StrupeniAdi: S tabo bi pa bilo zanimivo udarit eno debato :D
curlo |  19 .10. 2016 ob  07: 25
Koliko nakladanja, po možnosti od "strokovnjakov", ki so svetlobna leta daleč od resnice. To vse kaže samo in na nič drugega kot na veliko slovensko zavist. Fantje so se pač znašli in naredili zgodbo, kakršnih je v Sloveniji premalo, potem pa svoj delež doda še nek Pečečnik, ki zadnja leta bolj kot ne prodaja milne mehurčke. Močno se bo slišalo ko bodo ti začeli pokati.
StrupeniAdi |  19 .10. 2016 ob  01: 05
lp
Dobri so ni kaj.IKolikor je meni znano so(je bilo)v Slo kar devet izdelovalcev t.i., elektronskih rulet.(Počkaj,Pečečnik,Požar ect.....)Niso jih izumili tukaj pač pa uvozili in enostavno prekopirali in izboljšali......Pravilno!Ha prav smešno,par dil,kalota od Caroja in računalniška povezava.!Pa kakšen inštitut ki vse to požegna.Tako je na stotisoče DM t.i. črnega denarja končalo v zasebnih žepih.
Stvari v gemblingu v Slo za celi roman.!
goldenkur |  18 .10. 2016 ob  14: 48
Kobal je že kupil halo Merkurja v Sežani za 700.000€ in bo imel svojo samostojno proizvodnjo rulet...to samo krinke kako zakriti finančna stanja...