TEŽAVE Z GNEČO NA JUŽNI MEJI: Slovenija in Hrvaška naj se zmenita sami!

Slovenija

Evropski komisar za migracije, notranje zadeve in državljanstvo Dimitris Avramopulos je danes v Bruslju glede težav na slovensko-hrvaški meji zaradi sistematičnega nadzora na meji EU, poudaril, da je dialog med državama najboljši način za odpravo težav. Dodal je, da je glede omenjenih težav v stikih s predstavniki vlad obeh držav.


Ponovil je, da so članice Evropske unije od 7. aprila obvezane k sistematičnemu nadzoru na zunanjih mejah EU in da je bila ta odločitev sprejeta na najvišji ravni, se pa lahko države članice odločijo samo za ciljno preverjanje, tako na kopenski kot vodni meji, a morajo dokazati, da so ciljni pregledi dovolj za zagotavljanje vseh stopenj varnosti.

"Zavedam se trenutnih razmer na slovensko-hrvaški meji," je še dejal in napovedal, da bo današnje zasedanje strokovnjakov preneslo potrebne odgovore. Izrazil je prepričanje, da bodo v naslednji fazi izvajanja ukrepov v zvezi s sistematičnim nadzorom meja te zapeljali na elegantnejši način in da "težav ne bo". "Zelo kmalu ne bo težav, kot so bile v prvih dneh" izvajanja sistematičnega nadzora, je še dejal.

V Bruslju danes poteka poseben sestanek predstavnikov Evropske komisije s strokovnjaki držav članic EU glede izvajanja uredbe o sistematičnem nadzoru potnikov na zunanjih schengenskih mejah. Sestanek je sklicala komisija, na njem pa govorijo o težavah, ki se zaradi izvajanja novih pravil pojavljajo na mejah.

Ta predvidevajo sistematičen nadzor vseh potnikov, ne le državljanov tretjih držav, kot doslej, temveč tudi državljanov EU, ob vstopu in izstopu.

Zaradi dolgih zastojev, ki so nastali zaradi ukrepa, sta Slovenija in Hrvaška že v nedeljo začasno delno opustili izvajanje sistematičnega nadzora, ki je bil uveden zaradi varnostnih razlogov in povečane grožnje terorizma.

Kot so v ponedeljek sporočili s slovenskega notranjega ministrstva, se je policija na podlagi analize tveganja in ocene razmer na zunanji schengenski meji odločila, da je upoštevajoč načelo sorazmernosti začasno opustila sistematični nadzor pri potnikih, ki so predstavljali manjše varnostno tveganje.

Deli novico:

batman |  13 .04. 2017 ob  07: 48
buahahahahahahahaha

Bruselj sprejme katerikoli sklep, Francija ga izvaja tako tako, ampak vse štima, Nemčija itak naredi po svoje, ampak vse štima, Italija ga upošteva nekje 20% in še vedno vse štima, pero Slovenija ga upošteva 100%, ma kaj 100%? Dejmo mi 110% za sigurno!!! In ne štima :D:D

To taktiko sem spoznal že dolgo nazaj v službenem času. Neverjetno kako slovenska politika razume uredbe in druga pravila, ki izhajajo v Bruslju! Pri uredbi, ki govori o načinu obveščanja neke določene službe, je govora o tem, da je potrebno priložiti OD 5 DO 10 dokumentov. Brez heca, zelo resno pravim, se v EU dogaja tako: oblasti v Franciji zahtevajo 7 listin, nizozemske zahtevajo 7, italijanske 6, medtem pa slovenske 10!!!!!!!!
Slovenska oblast torej je..be svoje lastne državljane do skrajnosti! Isto velja na različnih področjih.

Že to, da inšpekcijske službe vsakega državljana jemljejo kot potencialnega krivca ali kršitelja, pove dosti o načinu vladanja. Pravzaprav je tako stališče v nasprotju z mednarodnimi načeli, pa nič ne pomaga. Imamo skrajno netolerantno in nehumano vodenje! Neizprosno vladanje....
Karlo |  13 .04. 2017 ob  06: 33
Saj ni čudno, da je Grčija, kjer je, ko pa ima tako "modre" politike. Hrvaška ni v schengenskem sistemu in se Slovenija ne more kaj dosti dogovarjati z njo, ker jo vežejo drugačna pravila. Tam, v Bruslju, živijo v nekem drugem svetu.