S selitvijo v novo Obrtno cono Dragonja so v teh dneh začeli v Okolju Piran. V objekt nekdanjega industrijskega kompleksa Kras se bo najprej preselilo 43 delavcev. Za selitev in ureditev prostorov, ki so propadali in že dolga leta niso več služili svojemu namenu, je piranska občina namenila 384.300 evrov.
OKOLJE PIRAN ZAČELO S SELITVIJO V DRAGONJO: Do konca leta na novi lokaciji 43 zaposlenih (FOTO)
Piran
Gre za objekte nekdanjega industrijskega kompleksa Kras, ki jih je piranska občina odkupila lani za ureditev obrtne cone za piransko podeželje. Iz Fornač se bo v Dragonjo najprej preselilo 43 zaposlenih v enoti za ravnanje z odpadki in urejanje javnih površin Okolja Piran, vozniki komunalnih vozil s spremljevalci in celotna enota parkov.
Prostore so temeljito prenovili in uredili za administracijo, slačilnice za zaposlene, sanitarije in skupne prostore. Pred objektom so uredili veliko parkirišče za komunalna in druga vozila.
Kot je ob tem zapisal na družbenih omrežjih piranski župan Andrej Korenika, je vesel predvsem zato, ker delavcem "ne bo več treba prenašati nemogočih pogojev v nekdanji upravni stavbi Okolja Piran na Fornačah".
Spomnimo, Mesnopredelovalna industrija Kras je konec decembra 2022 piransko občino zaprosila za potrdilo, da ne bo uveljavljala predkupne pravice in ji dala 15 dni časa za odločitev. Gre za parceli med Sečovljami in Dragonjo v velikosti 17.000 kvadratnih metrov, na katerih je stalo več stavb – največja je bila klavnica, hladilnica in objekt za predelavo.
Januarja lani je 20 piranskih občinskih svetnikov, ki so prepričani, da občina potrebuje obrtno cono in prostor za male podjetnike, saj se ti zaradi pomanjkanja prostora selijo drugam, podprla uveljavitev predkupne pravice. Naklonjeni so ureditvi obrtne cone in možnosti, da se z nakupom sosednjih zemljišč ta v bodoče še poveča.
Uveljavitvi predkupne pravice so takrat nasprotovali trije predstavniki SD. Cena se jim je zdela previsoka, saj so dve leti prej občinski svetniki zavrnili nakup istih nepremičnin za dve tretjini cene. Poleg tega so navedli, da sta parceli obremenjeni s hipoteko v korist nekdanje Abanke, ki je del Nove KBM, pa tudi, da parceli ležita na območju, ki ga osnutek prostorskega načrta obravnava za hitro cesto Koper–Dragonja. Ocenili so, da se denar lahko porabi za bolj pomembne projekte. Družbi Kras je piranska občina plačala tri milijone evrov.