TOP 10: Intervjuji leta na Regionalu

Tudi letos smo na Regionalu dajali velik poudarek na intervjuje zanimivih ljudi. Teh se je tudi letos nabralo kar veliko, zato smo samo za vas naredili pregled desetih najboljših in najbolj branih.

10. Vasilij Žbogar: "Moji navijači so moja največja moč"

Z izolskim jadralcem in športnikom Vasilijem Žbogarjem, ki večino časa preživi v Valencii, smo se pogovarjali o njegovih ciljih v prihodnje, kaj bo počel po karieri in kaj mu pomeni domače občinstvo.

9. Mitja Čehovin: "Na radiu bom delal do konca življenja"

Radio Capris je lepa zgodba malega medija, ki je z oddajanjem začel v slačilnici nogometnega stadiona in v slabih dveh desetletjih postal najbolj poslušan radio na Obali z najzvestejšimi poslušalci. Z odgovornim urednikom, Mitjo Čehovinom, smo se pogovarjali, kako je prišel v ekipo Radia Capris in kako je radi zrasel z njim.

8. Perica Jerković: "Primorci so zelo dobra publika!"

Pogovarjali smo se z začetnikom stand-up komedije na Obali, Perico Jerkovićem, ki je s šovom Ceu smeh v okviru KŠOK-a začel premikati meje razumevanja te zvrsti. V intervjuju smo poskušali izvedeti, kakšni so bili razlogi, da se je začel ukvarjati s stand-upom, kaj ga je povleklo in kako se pripravlja na nastope.

7. Andrea F.: "Če bi Švedi vedeli, bi zahtevali, da tega ne storim!"

Primorski glasbeni poznavalec, producent in voditelj Andrea F. je na letošnji Evroviziji kot 33. po vrsti sporočil naše glasove v Malmö. A ni šlo brez presenečenj: v svoje javljanje je vključil tudi sporočilo, ki je spravilo na noge (predvsem) tuje ljubitelje Evrovizije. Kaj je v resnici želeli sporočiti in komu je bilo sporočilo namenjeno, nam je zaupal v intervjuju.

6. Mirjana Sredojevič: "Afrika mi je samo še bolj približala medicino"

Absolventka medicine Mirjani Sredojevič se je pred meseci prostovoljno odpravila v Ugando in nam o dogajanju v tej deželi in njenem delu redno obveščala v kolumni, ki smo jo na Regionalu tedensko objavljali. Po vrnitvi domov nam je zaupala izkušnje in doživetja, ki so jo najbolj zaznamovale.

5. Gramatik: "Sanjski nastop bi bil v portoroškem Avditoriju"

Denis Jašarevič, bolje poznan pod imenom Gramatik, je Portorožan, ki se je proslavil v svetu elektronske glasbe. Čeprav v domovini zanj vedo le poznavalci elektro scene, je v svetu, predvsem čez lužo, z leti postal prava zvezda. Redno nastopa pred večtisočglavimi množicami na najrazličnejših festivalih. Z njim smo se pogovarjali o njegovih nastopih, življenju v tujini in seveda glasbi.

 

4. Damjana Žišt: "Tudi koprski zapor ima svoje podzemlje in neformalnega šefa"

Damjana Žišt je dolgoletna novinarka Večera, njeno področje je kronika. Sodišča in zaporne kazni so njen vsakdan, še toliko bolj pa, odkar je doktorirala iz penologije. Izdala je tudi zanimivo knjigo, ki razkriva slovenske zapore. V teh, tako nam je razkrila v intervjuju, veljajo povsem enaka pravila kot v drugih državah. Ne glede na velikost zapora in ne glede na dolžino kazni, ki jo obsojenci prestajajo.

3. Gašpar Gašpar Mišič: "Pri nas imajo nesposobni sposobnost onesposobiti sposobne"

Zvezda piranskega nepremičninarja Gašparja Gašparja Mišiča je na političnem parketu v letu dni zasvetila kot le redkim. Od občinskega svetnika se je kmalu povzpel na mesto podžupana. Postal je koordinator obalnih, nato primorskih in nato še notranjsko-primorskih županov za skupne projekte. Nato je sledila izvolitev v državni zbor, s prevzemom vlade s strani Pozitivne Slovenije je postal sekretar premierke za velike infrastrukturne projekte in gospodarske družbe v težavah. A največjo "slavo" je doživel ravno v času imenovanja na čelo Luke Koper.

2. Diego De Leo: "Slovenci bi imeli manj samomorov, če bi se več pogovarjali"

Diego De Leo je eden od vodilnih svetovnih suicidologov. Je italijanskega rodu, večino časa pa preživi v Avstraliji, saj je direktor Centra za raziskovanje in preprečevanje samomorov na Griffith University. Z Univerzo na Primorskem ga je povezal pokojni Andrej Marušič, ki je prav tako obsežno proučeval samomore. De Leo tako sedaj sodeluje z inštitutom, ki je bil poimenovan prav po Marušiču. Zakaj imamo Slovenci tako visoko stopnjo samomora, kako lahko kot posamezniki pravočasno in pravilno prepoznamo znamenja, ki opozarjajo na nevarnost samomora, nam je v intervjuju zaupal najbolj znan suicidiolog.

1. Roberto Cosolini: "Upam, da bo Italija eksplodirala v Kopru!"

Pogovarjali smo se s tržaškim županom, Robertom Cosolinijem. Tržačan, sin očeta Istrijana in matere Slovenke, stavi veliko na kulturo in dogodke, skrbi ga tudi ekonomsko okrevanje Trsta. Nekaj besed smo namenili tudi italijanskim volitvam in odnosom s slovensko manjšino.

Kukulele |  05 .03. 2014 ob  16: 38
Penisologije hahahahahahah
svet jurij |  27 .12. 2013 ob  15: 50
Žišt je doktorirala iz penisologije.