ODLOČILE SO 11-METROVKE: Kozlički v osmini končali pokalno tekmovanje

Koprski nogometaši so v osmini finala pokalnega tekmovanja po enajstmetrovkah klonili proti Aluminiju. Ob premoči na igrišču v rednem delu tekme niso izkoristili priigranih priložnosti, zgrešili so enajstmetrovko, v loteriji strelov z bele točke pa so bili srečnejši gostje. Ekipa bo svoje moči usmerila v državno prvenstvo, so zapisali na spletni strani kluba.

Koprčani so zapretili že v drugi minuti. Po podaji Harisa Dedića s strani je Courage Pekuson s povratno podajo lepo zaposlil Marina Jurino, ki je streljal z roba 16-metrskega prostora, vratar gostov pa je mrežo rešil s konicami prstov.

Po nekajminutnem zatišju je sledila odlična akcija Koprčanov. Pekuson je podal v kazenski prostor, Zlatan Muslimović je lepo nastavil žogo Mateju Pučku, ta je streljal, a je vratnica rešila vratarja Luke Janžekoviča.

V prvih 45-ih minutah so bili igralci FC Luke Koper več pri žogi, ustvarili so si nekaj priložnosti, zadeli tudi vratnico, a izid se vseeno ni spremenil.

V drugem polčasu so si Kozlički priigrali še nekaj priložnosti, stopnjevali pritisk na nasprotnikov gol. V 67. minuti je strel z glavo Muslimovića vratar Kidričanov zadržal z lepo parado, pet minut kasneje so Koprčani imeli spet priložnost za vodstvo. Po udarcu Tonija Datkovića je enega od gostujočih branilcev žoga zadela v roko, sodnik pa je pokazal na belo točko, a ob strelu Senijada Ibričića se je znova izkazal Janžeković.

Pet minut pred koncem rednega dela je Ruben Belima poskusil z glavo, a žoga je zletela mimo vrat.

Tudi po podaljških je izid ostal 0:0, tekmo pa so odločile 11-metrovke. Vasja Simčič je sicer obranil prvi strel z bele točke, a sta za Koper zgrešila Pekuson in Muslimović.

Nejc |  18 .09. 2016 ob  22: 23
Navijamo za Koper v sredoooo!!
Mandaric |  18 .09. 2016 ob  17: 42
sram naj te bo
Kowr |  18 .09. 2016 ob  17: 41
poglejte si tekmo Aluminij -Olimpija , sramota kradli penal in indirekten strel , ma kaj vse dela ta stari samo da bo prvak , ves denar bodal samo da mu ga ne bo zmankalo za p....
Mitja |  17 .09. 2016 ob  13: 55
Smo imeli enega domacina in smo vidli nivo , dej vas prosim
FanboyKP |  16 .09. 2016 ob  17: 48
-3
Koprčani, res mi je žal, da ste tak aktivno vključeni v komentiranje na portalu pod članki.. Pa vsi pametni pa glasni.. Stadion pa prazen. Malo jači ste res., ful se vam gre za fuzbal :`D jok
Mitja |  16 .09. 2016 ob  12: 48
Nk Koper v stecaj,pol pa zgradit ekipo domacinov k znajo kako z nogometom ravnat. Porazna igra z Levin klubom.
Nina |  16 .09. 2016 ob  10: 57
-1
@Nina | včeraj ob 14:07 spoštovanja? Žalil je tale "fante" mene, da naj se grem raje "ženske" debate, kot pa napišem komentar na temo nogometa. Kot da jaz si pa tega kot pripadnica ženskega spola ne smem dovolit. In to ni žalitev? To je osebna žalitev kot prvo, in poleg tega, je žalitev za ženske. Plus tega, da me je sprve vrgel med Popotove Piarovke. Mislim prosim lepo? Ko ženska komentira, mora biti pa Piarovka koprskega župana ali kaj? In dete nevzgojeno, aja. Veš kaj, imam že svojega doma, in je bolje vzgojen od tebe. Vsaj ve, kaj govori in kdaj je primerno kaj reči. Spoštovanje se pa zasluži in se ga ne deli naokoli kot gumijaste bonbončke.
In ja, upam da bo FCK zmagal v sredo proti Mariboru, se veselimo tekme pri nas in navijamo za klub. Gremo po lestvici navzgor fantje!
@Nina |  16 .09. 2016 ob  10: 53
-1
Mene je velikokrat sram, da sem moški. Eni se vedejo, kot da so jih zaprli v kletki ko so bili mali. Pred lastno mamo pa so kot cuceki.
Grb Kopra eden in edini |  15 .09. 2016 ob  23: 13