LUČ NA KONCU TUNELA ZA CIMOS? Konzorcij delničarjev sprejel zavezujočo ponudbo Italijanov

Koper

Konzorcij največjih delničarjev Cimosa je včeraj sprejel zavezujočo ponudbo italijanske družbe Palladio Finanziaria, so sporočili iz Družbe za upravljanje terjatev bank (DUTB). S tem je prodajni postopek Cimosa vstopil v odločilno fazo, do podpisa sporazuma o nakupu delnic pa naj bi prišlo najpozneje do 9. septembra.

Palladio Finanziaria je s konzorcijem prodajalcev namreč sklenila pogodbo o ekskluzivnih pogajanjih, v okviru katere bo izvedla še zadnje aktivnosti, potrebne za podpis sporazuma o nakupu delnic najpozneje do 9. septembra. Pred tem bo do 4. avgusta potrebno izdelati in sprejeti osnutek omenjenega sporazuma, do 2. septembra pa podati zaveze vseh bank na obeh straneh, so v sporočilu za javnost pojasnili na DUTB.

Po današnjem dogovoru z italijansko družbo, ki se po navedbah DUTB "ponaša z bogato zgodovino uspešnih prestrukturiranj podjetij iz avtomobilske industrije", je svoje zadovoljstvo izrazil tudi glavni izvršni direktor DUTB Imre Balogh.

"Po zaključku te transakcije se bo za Cimos nedvomno odprlo novo poglavje v njegovem razvoju. Iskreno upam, da se bodo naša nadaljnja prizadevanja do sklenitve posla obrestovala, da bomo dosegli dokončen dogovor in tako zagotovili svetlo prihodnost za Cimos," so povzeli Baloghove besede.

Tudi predsednika uprave Slovenskega državnega holdinga (SDH) v odstopu Marka Jazbeca veseli, da smo dosegli to fazo prodajnega postopka. Obenem pa je izrazil upanje, da bodo v prihodnjih pogajanjih dosegli "končni dogovor, ki bo najboljši za Cimos".

Postopek prodaje več kot 92-odstotnega deleža koprskega Cimosa bi moral v zaključno fazo vstopiti že pred meseci, a se je nato s potencialnimi kupci - najpogosteje se je v medijih poleg Italijanov omenjalo še bosanskega poslovneža Nijaza Hastorja, španski CIE Automotive in francoskega Maike Automotive - zapletlo. Lastniki Cimosa na čelu z DUTB so sicer v zadnjih mesecih skoparili z informacijami o pogajanjih, kar pa je očitno omogočilo sklenitev posla.

Skupno 92,3-odstoten delež Cimosa prodajajo DUTB (47,5 odstotka), država oz. Slovenski državni holding (24,26 odstotka), NLB (9,44 odstotka), Gorenjska banka (5,74 odstotka), Abanka Vipa (2,42 odstotka), NKBM (2,2 odstotka) in SID banka (0,74 odstotka).

Lastniki oz. dotedanji upniki so sicer v postopku prisilne poravnave Cimosa pristali na pretvorbo dobrih 168 milijonov evrov terjatev v delnice družbe.

Deli novico:

Prestrukturiranje |  16 .07. 2016 ob  07: 47
In temu bi g. Jazbec rekel prestrukturiranje, jaz menim da gre za krajo. V kaj ste prestrukturiral, svetovalne pogodbe...sam dol z temu ljudmi.
@ibro |  15 .07. 2016 ob  15: 22
Lepa gesta, da je ZZZS uredil računalnike tudi vam.
ibro |  15 .07. 2016 ob  07: 31
Ma naj ze enkrat prodajo ta cimos samo zgubo dela saj notri so sami dzankiji in zaporniki zaposleni .
Fergazer |  14 .07. 2016 ob  17: 36
@Re – ČE, ne se tak strašno hudit na Re – ČE. Zapisal je, verjetno brani. Zdaj vsi vemo, da KS90 ne ščititi teh delavcev. Do sedaj sem menil, da je to vse ena struja in solidarnost med sindikati, ti pa praviš, da nima smisla pisat o onih dveh. Kaj češ povedat? Kakšne imate vi izkušnje, ko firma zabrede v poslovanju ali gre v prodajo? Ste imeli kakšne primere? Se da kako zaščitit ljudi? Kot je videt se Luški delavci ne pustijo kar tak.
@Re – ČE |  14 .07. 2016 ob  14: 51
Kaj tebi mora dogajat v glavi. Da boš vedel: V Cimosu sta dva sindikata KNNS in Skei. Ne bi zdaj o teh dveh strujah pisal, ker nima smisla. pa lepo se imej.
Fergazer |  14 .07. 2016 ob  13: 21
Uprava, lepo si napisal o bistvu problema. Se tudi strinjam, da bi se morali falirani menegerji v lepih kravatah že prej odmakniti sposobnejšim. Problem je verjetno v štangah in resni kontroli njihovega dela. Kar se pa tiče mnenja o politiki tujega nočemo svojega ne damo, si pa že stopil na mehka tla. Res je, da ni vsak tujec manipulant in da imajo nekatera tuja podjetja resne namene in tako tudi delujejo. Precej njih pa mora biti že precej nabritih, da si sploh upajo kupovat firme na robu balkana. Verjeteno bi bili ravno ti menegerji, kot jih ti omenjaš zadosti usposobljeni, da bi jim zagotovili varnost posla.
Uprava |  14 .07. 2016 ob  12: 11
Dragi moji , če bi vi videli , kako delajo vodilni v Cimosu , kako sklepajo posle , kako delajo s tujci, sploh , kako se držijo pogodb z velikimi firmami , kako izgubljajo posle , ki so bili dogovorjeni pa ne ispeljani . Najvažnejše pa je , da se sploh nihče ne drži obveznosti , ker mnogi enostavno nimajo pojma ne o trženju in nimajo niti normativov o proizvodnji sploh pa nimajo posluha do izpeljave načrtov oziroma taktike do možnih partnerjev. To sem videl sam in še moji bivši sodelavci so trpeli pri sklepanju in razdiranju pogodb na način , ki ni niti Balkanski , ampak sodi v elito amaterskih bleferjev.
To dragi moji je pokopalo Cimos , ki je na zunaj nekaj obetoval , ko pa je bilo potrebno stvar izpeljati se je vsem fučkalo, mnogi se pa niti zavedali niso svojega amaterizma. Delavci so najmanj krivi in delajo s polno paro če je treba . Problem je v vodstvu , ki bi moralo odstopiti že davno in prepustiti stolčke sposobnemu , pa tudi tujcu če je treba. S svojo politiko tujega nočemo svojega ne damo , smo si v Sloveniji naredili škodo , da nas bo bolela glava , danes nas pa nihče sploh noče , tako , da jih prosimo. Mogoče bi lahko cimos kupili tisti Ukrajinci iz Agroinda . Saj mi smo sposobni samo takšnim podarjati naše firme . Nihče pa seveda ne odgovarja , tako tudi v Cimosu ne.
Fergazer |  14 .07. 2016 ob  12: 04
Re Monki

Jp, Monki imaš prav. Pa še od pratijcev ni bila
Tunel |  14 .07. 2016 ob  12: 01
Luč na koncu tunela je nekdo pozabil ugasniti. Boste videli šele , ko bo prišel račun za elektriko!
Monki |  14 .07. 2016 ob  11: 53
@fergazer

Kaj si ti predstavljaš kot "firmo vrnit delavcem"? Kdaj je bilo od delavcev? Nekateri jemljete ta rek presneto resno.
Nobena firma, niti v Jugi ni bila od delavcev, ampak od partijcev, ki so tako pihali na dušo bolj bogo plačanim delavcem.
Fergazer |  14 .07. 2016 ob  11: 42
Re @fergazer

To te bode, Ok. Te še kaj drugega ? Kaj meniš, kdo dela na razvojnem programu, menager ali delavec? Veliko direktorčkov je imelo prevelike apetite in štango a premalo agilnosti. Naj povedo kaj čaka delavce. kakšno dogovarjanje po tihem, daj no ne palamudi. Kaj pa tender ?
Makako |  14 .07. 2016 ob  10: 58
pa je Anglež rešil Lamo?
1