IZOLANI SPRAVILI NA KOLENA KOROŠCE: Slovenj Gradcu zmanjkala točka

Slovenija

Rokometaši Istrabenza Plinov Izole so v zaostali tekmi 9. kroga 1. NLB Leasing lige premagali Slovenj Gradec 2011 z 28:27 (14:13).

Tekma med rokometaši iz Izole in Slovenj Gradca je bila dvakrat prestavljena, v tretjem poskusu pa so Primorci na kolena položili Korošce in dosegli tretjo zmago v državnem prvenstvu, a še vedno ostajajo na desetem mestu v 14-članski ligi.

Izolčani so začeli silovito in že po petih minutah vodili s 4:1. Prednost treh golov so držali večji del prvega polčasa, najvišjo pa so si priigrali v 24. minuti, ko je Jakob Vukovič povišal na 13:8. A varovanci gostujočega trenerja Sebastjana Soviča se niso predali, v 29. minuti so tekmo postavili v začetno izhodišče (13:13), gostitelji pa so si pred drugo polovico tekme priigrali minimalno prednost 14:13.

Ogorčen boj za vsako žogo

V drugi polovici tekme se je odvijal ogorčen boj za vsako žogo. Izbranci domačega trenerja Boruta Hrena so v peti minuti nadaljevanja zaostali s 16:17, osem minut kasneje pa si znova priigrali dva gola prednosti (20:18). V razburljivi in tesni končnici je bilo več preudarnosti na strani domačih rokometašev, ki so si dobre dve minuti pred koncem po golu Kristijana Juriča priigrali zajetno prednost štirih zadetkov (27:23), zalogo pa zadržali vse do zadnjega zvoka sirene, čeravno so gosti v sami končnici naredili delni izid 3:0.

V domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Andraž Velkavrh z desetimi, v gostujoči pa Vid Levc s sedmimi goli.

Zasedba iz Izole bo v prihodnjem krogu gostila Ribnico, iz Slovenj Gradca pa bo gostovala v Trebnjem. Obe tekmi bosta v soboto, 12. decembra.

ĐANI |  03 .12. 2015 ob  07: 46
ČESTITKE NAŠIM FANTOM ZA BORBENO IGRO, FORZA RIBARI.
hulk |  02 .12. 2015 ob  23: 18