Gol v 93. povsem utišal Bonifiko

Nogometaši Luke Koper so v 20., zadnjem krogu jesenskega dela Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Olimpiji z 0:1 (0:0).

Zadnje dejanje slovenske prvoligaške jeseni je prineslo zmago Olimpije in prvi letošnji domači poraz Kopra. To je obenem pomenil konec sanj o naslovu jesenskega prvaka za domače igralce. Ljubljančani so sicer na Bonifiko prišli oslabljeni, saj zaradi štirih rumenih kartonov nista smela nastopiti Gabriel Eteme in Nik Omladič, na seznamu poškodovanih pa so Rok Baskera, Tadej Apatič, Matic Fink, Andraž Šporar in Enis Djurković.

Stadion Bonifika, gledalcev 800, sodniki: Goričan (Loče pri Poljčanah), Lunežnik (Zgornja Ložnica), Benc (Rače).
Strelec: 0:1 Anđelković (93.).
Luka Koper: Nenezić, Gregorič, Blažič, Halilović, Čovilo, Črnigoj, Guberac, Pučko (od 4. Palčič), Ivetić, Galešić, Pilčič (od 61. Lotrič).
Olimpija: Šeliga, Jović, Anđelković, Mitrović, Zarifović, Delamea Mlinar, Radosavljević (od 93. Kapun), Ivelja (od 60. Trifkovič), Čeh (od 85. Božič), Vukčević, Djermanović.
Rumeni kartoni: Čeh, Vukčević; Galešić, Črnigoj.
Rdeč karton: /.

Gledalci v prvem polčasu niso kdove kako uživali v lepem nogometu. Obe ekipi sta bolj pazili na lasten gol, kot da bi aktivno igrali in poskušali doseči zadetek. Prvi so streljali v 6. minuti Ljubljančani, ko je po strelu Dejana Djermanovića koprski vratar Igor Nenezič slabo posredoval, a je koprska obramba žogo še pravočasno odbila izpred praznih vrat. Dve minuti kasneje je dobro streljal Perica Ivetić z roba kazenskega prostora, žoga pa je za kakšnega pol metra preletela vratnico gola Olimpije. V 34. minuti je Goran Galešić lepo podal v kazenski prostor, Dražen Pilčič je za las streljal z glavo mimo vrat. Galešić je znova poizkušal v 36. minuti s prostega strela, a je bil za kakšen meter nenatančen.

V drugem polčasu sta ekipi igrali predvsem na sredini igrišča. Zdelo se je, da sta obe moštvi veliko stavili predvsem na prekinitve. Kljub temu večjih priložnosti do 83. minute ni bilo. V navedeni minuti je koprski rezervist Matej Palčič pritekel v kazenski prostor, osamljen streljal z glavo s kakih sedmih metrov, a naravnost v roke gostujočega vratarja Aleksandra Šelige. Ko so gledalci že mislili, da se bo tekma končala brez zadetkov, so gostje v izdihljajih sodniškega dodatka zadeli. Z leve strani je rezervist Blaž Božič poslal nevaren predložek pred domača vrata, kjer se je najbolje znašel Olimpijin branilec Milan Anđelković, ki je z glavo dosegel zmagoviti gol za zeleno-bele. Koprčani bodo v 21., prvem spomladanskem krogu gostovali v Mariboru, Ljubljančani pa bodo gostili Krko.

Dmači strateg Rodolfo Vanoli je po tekmi dejal, da neglede na poraz želi čestitati svojim fantom, ki so prvi del prvenstva odigrali nad pričakovanji. "Sedaj bo čas, da se usedemo in z vodstvom kluba ugotovimo kakšni so plani za naprej." Razočarjanja zaradi prvega poraza na domačem terenu v tej sezoni pa ni mogel skriti kapetan Ivica Guberac, ki takšne končnice ni pričakoval. "Zavedati se moramo, da imamo zelo mlado ekipo in smo presenečenje prvenstva. Mislim, da je cilj, ki smo si ga zadali, torej obstanek v ligi, že dosežen, ugotoviti moram kako naprej. Vem pa, da bomo tudi spomladi šli v vsako tekmo na vse tri točke."

sveti jurij |  10 .12. 2013 ob  10: 56
" ...utišal bonifiko" !!!! Res tistih 20 predšolskih nadobudnežev je res navijaška smetana.
Novinarsko - nogometna korupcija za davčno |  09 .12. 2013 ob  10: 15
1. Naučite tudi vaše prijatelje pri Ekipi da je najbolje, da vprašajo na blagajni koliko vstopnic je bilo prodanih. Torej davčna ima zabeleženo prodajo 1.700 vstopnic.
2. Preko TV smo ujeli, da je nekdo v publiki celo spal - zakinkal. To pomeni ali je bil nekoliko "utrujen" ali pa je bila tekma res dolgočasna.
zeleno srce |  09 .12. 2013 ob  09: 26
Je bila pa super tekma.
Okulistični pregled |  09 .12. 2013 ob  09: 19
g. Planinc očitno vidi dvojno, bo potrebno zamenjati očala...(1.700 gledalcev v Ekipi).
Pilčič 24 let
(od 61. Lotrič) Blažič 20 Črnigo 19 letj, Pučko 20 (od 4. Palčič),, .
sami mladi igralci in borba za obstanek hahahaha izjava za otroke.to ekipa je dovolj zrela in 8 igralcev ima najboljša leta za igrat nogomet in ne samo za obstanek. nk triglav z 200.000 proračuna če ga imajo,se borijo za obstanek,
Zeleno sonce |  09 .12. 2013 ob  00: 43
Sonce rumeno, očitno kadiš preveč zelenega, pa vidiš slabo. Tifozi ne bodo nikoli se prodali z razliko od ribiških sosedov in z razliko od nekaterih v klubu, ki po govoricah sodeč radi prodajajo tekme (upajmo, da temu ni tako). Boli, ja boli. Boli tudi to, da ne najdete boljših izgovorov za prazen stadion brez vzdušja, ekipa Kopra brez igre, reputacija FC Kopra pod nulo, ...za vse so krivi Tifozi? Eh moji slepci...pojdite do fotooptike Rio, pomagalo bo vam in vsem okoli vas. :))

-3
Olimpija je zmagala zato, ker je igrala enako kot Koper. Ponovno se je izkazalo, da nimamo v napadu nobenega, ki bi dal gol. Krvavo potrebujemo napadalca. Ta Pilčič je kar je, Lotrič ni prava špica, drugih pa nimamo. Sej Olimpija ni naredila celo tekmo čisto nič in zadela iz edine pol šanse, ki jo je imela. Če bi Palčič zadel z glavo pet minut prej, ko je bil sam pred golom, bi zdaj žurali a to je fuzbal. Zavihat rokave in poiskat enega pravega centerforja. Navijač ima prav. Če bi imeli letos Mendya ali Brečeviča bi imeli 6 točk prednosti pred Mariborom. Galešiču pa se je videlo, da je bil med tednom bolan. Vsaj tako so govorili na tekmi.
Kanarin |  08 .12. 2013 ob  21: 50
Glede na videno po TV, mi ni niti malo žal, da me ni bilo na stadionu. Tudi doma sem zdržal samo prvi polčas. Zeh...kot praktično vsaka domača tekma, zmeraj pač ne znese dati gol iz prekinitve - saj drugače ga sploh ne znamo. To kar gledamo zadnje čase na Bonifiki je antipropaganda nogometa, posledično je zmeraj manj gledalcev, navijačev pa itak ni že od začetka sezone. Rezultat pač ni vse, meni lestvica ob takih predstavah ne pomeni nič. Ker perspektiva je..kaj?
Fanatik |  08 .12. 2013 ob  21: 37
Jaz bi kupil karto, jo lahko ne dobim zastonj prosim?