Vlada bo določila letošnje prednostne naloge

Slovenija

 Ministrski zbor naj bi na današnjem nadaljevanju delovnega posveta o letošnjih prednostnih nalogah vlade konkretizirali prioritete po posameznih področjih. Ministri so namreč minulo sredo dobili nalogo, da do danes pripravijo predlog svojih zares najbolj pomembnih prednostnih nalog. Vlada bo nato oblikovala skupni prednostni seznam.

Ministri so morali v tem tednu nabor prioritet zožiti na podlagi več kriterijev. Med temi sta razvojni element ter neposredna korist oziroma izboljšava, ki jo bo uresničitev posameznega projekta prinesla uporabnikom in izvajalcem.

Letošnje leto je sicer vlada zastavila predvsem v smeri nadaljevanja prizadevanj za konsolidacijo javnih financ in ohranitev gospodarske rasti. Poleg tega naj bi bili v ospredju med drugim še upravljanje državnega premoženja, prestrukturiranje gospodarstva, priprava nekaterih reform, kot sta zdravstvena in pravosodna, in pa nekateri ukrepi na področju javne uprave.

Prioritete bodo narekovali proračunski okvirji

To so okvirne prednostne naloge vlade, prioritete po posameznih področjih pa bodo v veliki meri narekovali tudi proračunski okvirji. Rebalans letošnjega proračuna naj bi vlada potrdila prihodnji četrtek, razpravo pa bo nadaljevala tudi ta teden.

Ministri naj bi se na današnjem posvetu pa navedbah iz kabineta premierja Mira Cerarja dotaknili tudi trenutno perečega vprašanja posojil v švicarskih frankih, potem ko je švicarska centralna banka minuli teden odpravila zgornjo mejo vrednosti franka v primerjavi z evrom, ki jo je tri leta ohranjala z milijardnimi nakupi evrov na trgu.

V Banki Slovenije sicer glede na obseg teh posojil v Sloveniji ne vidijo potrebe po ukrepanju države, na ministrstvu za finance pa za zdaj molčijo. Se je pa za ukrepanje zavzela opozicijska ZL, v določeni meri pa so se tovrstnim pozivom pridružili tudi v koalicijskih DeSUS in SD.

Deli novico:

panika |  22 .01. 2015 ob  08: 49
na levici. Menjava Cerarja. Enako kot menjava Jankoviča z Alenko. Mogoče pa bo sedaj narod skopčal kako jih imajo levičarji za bedake in si izmišljujejo nove stranke.
allcide |  21 .01. 2015 ob  19: 23
>> Cerar: Znotraj moje stranke ni nobene opozicije <<

ŠKODA !!! ... lahko bi bil namreč vsaj eden takšen v celi SMC, ki bi se zavedal dejanske nujnosti in potrebe, da se Samovoljnega krivosodnika Miroslava Mozetiča TAKOJ zbrca na cesto !! .........

SMC |  21 .01. 2015 ob  18: 34
morala, etika... preidite že enkrat od besed k dejanjem!... samo en Škoberne v zaporu še ne pomeni pravne države!!!!!...
To je resnica srebrnina, ki je železnina leži na plečih davkoplačevalcev- po domače nas politika lažne srebrnine izčrpava |  21 .01. 2015 ob  17: 17
Podatki so zbrani za leto 2011 in so merjeni v milijonih evrov. Tisto, kar pade v oči, je neverjetno negativen ali pa neverjetno nizek donos na lastniška sredstva (ROE), kar kvalificira paradržavne institucionalne lastnike na raven propadlih skladov. Posebno pozorni bodite na razmerje med celotnimi sredstvi in neto dolgom v primeru KAD-a.

Kaj vam to pove? Zagotovo da KAD ne optimizira delovanja slovenskega pokojninskega sistema. Saj če njegovi vodstveni kadri niso brezposelni (in niso) in obremenjeni s sodnimi postopki (niso), KAD pa ni v likvidaciji (in ni), potem je že očitno, da je cilj KAD-a nekaj drugega kot pa sofinanciranje SPIZ-a. Kaj to je, ne vemo, lahko samo trdimo, da permanentno slabi rezultati tega sklada navkljub težavam pokojninskega sistema lahko obstanejo samo, če so za to politični motivi. Verjetno pa razumete, da ne moremo vstopiti v glavo prvega upravljalca Modre Zavarovalnice in dobiti informacije o tem, kaj točno KAD dela in zakaj dela izgubo z že leta fiksnim portfeljem.

20,8-kratni vzvod za DSU in 9-kratni vzvod za Holding slovenskih železnic kažeta na prihodnost teh dveh institucij. Brez svežega kapitala imamo opravka z mrličema. Če že hočete podatke o srebrnini, se pač zdaj še sami prepričajte, kako srebrna je ta politično upravljana srebrnina. Po našem mnenju je na robu verjetnega, da bi to kdo sploh kupil, kaj šele, da bi zavračali kupce in svež kapital.
Država nima srebrnino temveč zrjavelo železnino |  21 .01. 2015 ob  17: 12
Sklep? Nič ne kaže, da prodajamo srebrnino. Srebrnina je že zdavnaj v zasebnih rokah in je tudi vedno bila, govor je o podjetjih, ki so jih postavili in v srebrnino spremenili ljudje, kot so Boscarol, Akrapovič, Jakopin ... Če bi državna podjetja bila srebrnina, ne bi zarjavela, tako kot smo pokazali zgoraj, še več, ta srebrnina ne bi kot dolg predstavljala 30 % našega celotnega letnega premoženja. To nekako ne gre skupaj, kajne?
allcide |  21 .01. 2015 ob  16: 46
za TAKOJ zbrcat na cesto krivosodnike-ce : Mozetiča, Robnika, Marasovo, Zazulo, in podobne ... ne rabiš NOBENE pravosodne reforme !! ... ...

- si razumel, MIRO CERAR mlajši ? ? ?
SoVraG |  21 .01. 2015 ob  12: 43
Zadnja dva komentatorja: vrv za vrat in obesite se. Zaradi takih je svet se vedno v srednjem veku.
Prvatizacija bo preprečila ropanje davkoplačevalcev to je nas delavcev |  21 .01. 2015 ob  09: 42
-1
S privatizacijo politika ne bo mogla več ropati davkoplačevalcev in bo dovolj denarja za šolstvo, ker bomo denar ki ga sedaj vlagamo v propadlo državno gospodarstvo vlagali v šolstvo
Privatizacija je v Sloveniji potrebna iz sledečih razlogov: zasebni lastiki bodo prinesli svež kapital, uvedli bodo komercialno ter tržno korporativno kulturo, zmanjšal se bo vpliv države in koruptivnih lobijev, povečala se bo zaposlenost sposobnih mladih kadrov, davkoplačevalcem ne bo potrebno več reševati nasedlih naložb in špekulacij politično povezanih parazitov in s tem se bodo lahko zmanjšali davki in povečala konkurenčnost slovenskega gospodarstva.

www.za-privatizacijo.org
To so nam skuhale leve vlade |  21 .01. 2015 ob  09: 06
-1
Skrajni čas je, da začnemo v družbi graditi vrednote sip-ovcev (sposobnih, izobraženih in poštenih). Kako zanimivo, naši sip-ovci v tujini uspevajo. O njih radi govorimo, ko jih ni tu. Želimo si, da bi se vrnili, a jim nimamo kaj ponuditi. Slovenija jih je izobrazila, sedaj pa ne ve, kaj z njimi. Seveda ne, jasli so že zasedene, novih delovnih mest pa ni, ker jih ne ustvarja politika, ampak gospodarstvo.
drita v čelo |  21 .01. 2015 ob  08: 41
Prednostne naloge vlade v letu 2015 bodo: nove obdavčitve, zaposlovanje nesposobnega kadra na pomembna delovna mesta, podpiranje tajkunske privatizacije, razprodaja dokaj uspešnih gospodarskih družb v državni lasti, izdajanje obvaznic z državnim poroštvom, dodatno najemanja kreditov v tujini za nemoteno ,,delovanje,, državnega aparata, popravljanje plač zaposlenim privržencem za 15 plačilnih razredov ali več...Dragi moji vladarji, to zna narediti tudi moja stara mama, ki ni niti hodila v šolo in kot reče en moj prijatelj, vi ste hodili v šolo za se naučiti krasti.
bla bla bla bla |  21 .01. 2015 ob  07: 29
bla bla bla bla bla