V TEKMO SO SE PODALE BORBENO: Članice ŽURD Koper se po treh sezonah vračajo med elitno druščino (FOTO)

Rokometašice ŽURD Koper so se z zmago uvrstile v 1.A državno rokometno ligo potem, ko so v zadnjem, 6. krogu 1.B državne rokometne lige premagale Ljubljano z 28:23 (14:09).

Žurdovke so takoj prevzele pobudo in se v tekmo podale borbeno. Skozi celoten prvi polčas dekleta niso dovolile nasprotnicam, da bi prešle v vodstvo. Primorke so tako na glavni odmor odšle z razliko petih golov.

Drugi polčas ni prinesel nobenih sprememb. Žurdovke so varno razliko držale vse do konca tekme in se tako veselile uvrstitve v 1.A državno rokometno ligo. Najboljša strelka pri domači ekipi je bila Anja Kolobarić z devetimi zadetki, domača vratarka Ema Grmšek je zbrala 12 pomembnih obramb. Pri gostujoči ekipi je bila najboljša strelka Tea Pogorelc z devetimi zadetki.

Tako se članska ekipa ŽURD Kopra po treh sezonah ponovno vrača med elitno druščino

ŽURD Koper: Grmšek (12 obramb), Plahuta, Rešek 2, Martič 1 (1), Božeglav, Kolobarić 9 (2), Ožegovič 1, Horvat, Vukelić, Kresal 5, Doneva 4, Gržentić, Cupin, Prašelj 3, Berzelak 3, Škerjanc.

Sedemmetrovke: ŽURD Koper 4 (3)

Izključitve: ŽURD Koper 4 minute