TREBANJCI ZA KOPRČANE PRETRD OREH: Rokometaši Trima slavili v koprski Bonifiki, Andraž Kete najboljši strelec domače ekipe

Koper

Rokometaši Kopra so v 12. krogu lige NLB izgubili proti Trimu iz Trebnjega s 24:29 (12:15).

Rokometaši Trebnjega so na gostovanju na Obali po pričakovanju osvojili novi prvenstveni točki in se na vrhu razpredelnice vsaj začasno pridružili Celjanom, ki v soboto gostujejo v Krškem.

Dvoboj v koprski Bonifiki je bil izenačen le v uvodnih dveh minutah, ko je gostiteljem še uspelo izenačiti. Nato so gostje ušli na 2:5 ter 4:8 in jasno pokazali, da je njihov cilj zmaga. Razlika je v prvem delu narasla celo na šest golov, a so se gostitelji s serijo 4:0 približali na 12:14 in napovedali, da se še niso predali.

Preobrata Primorci niso zmogli

Do 39. minute so imeli s 16:18 aktiven izid, nato pa prejeli tri gole in varovanci Uroša Zormana so prednost zanesljivo obdržali do konca. Pri domačih je s šestimi goli izstopal Andraž Kete, za goste jih je osem dosegel Filip Glavaš.

Koper bo v naslednjem krogu gostoval pri Urbanscapu Loki, Trimo pa bo gostil zasedbo Slovana.

* Dvorana Bonifika, gledalcev 300, sodnika: Lah, Sok.
* Koper: Jelovčan, Žagar 5, Furlan, Poklar 2, Konjević, Đurica, Bekrić 4 (2), Morato, Moljk 1, Vujović 2, Zugan 4, Sanabor, Marič, Kete 6, Breznikar, Bratković.
* Trimo: Čudič, Slatinek Jovičić 4, Didovič 2, Jurečič 2 (1), Radojković 2, Pipp, Grčo, Kotar, Potočnik 1, Miklavec 4, Grbić 4, Ivanović 2, Glavaš 8 (3), Krešić, Čorsović.
* Sedemmetrovke: Koper 2 (2), Trimo 5 (4).
* Izključitve: Koper 10, Trimo 10 minut.