Splošna plovba za las izgubila v Grosupljem

Piran

Košarkarji Grosbasketa so v 9. krogu lige Telemach premagali Portorož s 73:71 (17:24, 34:43, 50:59).

Ekipi, ki sta imeli pred tem krogom zrcalno razmerje zmag in porazov, sta se razšli po pričakovanjih. Grosbasket je dosegel šesto zmago in ostal med moštvi, ki se bodo potegovala za nastop v ligi za prvaka, Portorožani pa so doživeli šesti poraz, tako da se bodo morali še naprej truditi za pobeg iz nevarnih mest.

Rezultat je sicer pričakovan, dve točki pa bi lahko brez dvoma odšli tudi na Primorsko. Gostje so namreč vodili 37 minut, le v zaključku tekme so bili gostitelji bolj zbrani in odločni. Portorož je imel najvišjo prednost na začetku drugega polčasa, ko se je razlika povzpela na 53:39, še na začetku zadnje četrtine pa je bilo 63:52. A tu se je začel festival trojk gostiteljev. Najprej dve Matije Trampuša in Mihe Fona za znižanje na 58:63, nato pa še dve Bobana Tomiča in Mensuda Julevića za vodstvo Grosbasketa z 68:67. Portorožu se je po tem za kratek čas še uspelo prebiti v vodstvo, vendar pa je v zadnji minuti naredil preveč napak, tako da so lahko domači s črte prostih metov prišli do dveh točk.

Najboljša Zagorc in Buda

Prvo ime pri zmagovalcih je bil Željko Zagorac z 22 točkami in šestimi skoki, na drugi strani pa je Nejc Buda zbral 18 točk ob metu iz igre 9:14.

V desetem krogu (13. 12.) bo Grosbasket gostoval pri Šenčurju Gorenjski gradbeni družbi, Portorož pa se bo skušal prebiti do tretje zmage doma proti zadnjeuvrščeni Elektri.

allcide |  09 .12. 2014 ob  17: 49