Severnoprimorski gospodarstveniki kritični do predolgih birokratskih postopkov

Slovenija

Vlada in pristojna ministrstva nimajo posluha za gospodarstvo in ukrepe za njegovo okrevanje, je na današnji seji upravnega odbora območne zbornice GZS za Severno Primorsko v Novi Gorici izpostavil predsednik GZS Samo Hribar Milič. Severnoprimorski gospodarstveniki so v krajši razpravi posebej opozorili na problem birokratskih postopkov.

Hribar Milič je spomnil, da so na Gospodarski zbornici Slovenije (GZS) pripravili nabor ukrepov, ki bi bili potrebni za boljše poslovanje in večjo konkurenčnost slovenskih podjetij, o katerih se še vedno pogovarjajo s pristojnimi ministrstvi.

Kot je povedal, se redno srečujejo s predstavniki ministrstev, a se doslej ni premaknilo še nič.

Severnoprimorski gospodarstveniki so ob tem predlagali, naj imajo na GZS pripravljene predloge in rešitve, s katerimi naj nato seznanijo vlado ob za to primernih priložnostih. Tako bi morali denimo izpostaviti ranljivost slovenskega gospodarstva ob morebitnem dvigu minimalne plače že ob razpravi o tej plači, ne pa šele ob odločitvah na to temo na ravni države.

Hribar Milič je menil tudi, da bi morala vlada jasno začrtati industrijski razvoj države v prihodnje in izpostaviti perspektivne panoge.

Pripravili manifest za industrijsko strategijo

GZS je pripravila manifest za industrijsko strategijo v Sloveniji, o katerem bodo prihodnji teden odločali na seji upravnega odbora. Z njim želijo začrtati prednostne poudarke industrijskega razvoja.

Predsednik severnoprimorske GZS Miloš Šturm je dejal, da je skrajni čas, da bi se v Sloveniji začeli pogovarjati o razvojnih programih. Vse ostalo je po njegovem le stopicanje na mestu.

Hribar Milič pa je navedel, da je v Sloveniji še precej podjetij, katerih dodana vrednost na zaposlenega je tako majhna, da zaslužijo le za svoje plače.

Spregovoril je še o konkurenčnosti slovenskega gospodarstva. Kot je dejal, Slovenija na tem področju glede na primerljive države izgublja. Potrebovali bi take proizvode, na katere bi bili ponosni. "Zdaj pa oznaka Made in Slovenia velikokrat pomeni nižjo ceno, čeprav je kakovost izdelkov boljša od konkurenčnih," je opisal predsednik GZS.

Hribar Milič je sicer danes ponovil tudi pomisleke GZS v zvezi s socialnim sporazumom. Upravni odbor zbornice bo o podpisu k dokumentu odločal čez teden dni.

Deli novico:

Če bi ne bili |  11 .02. 2015 ob  18: 43
birokratski postopki tako dolgi kot so, bi ne bilo 30% preveč zaposlenih v državnih službah.
Skrbijo za zaposlitev s birokratskimi postopki.