Portorožani zmagali doma

Piran

Košarkarji Portoroža so v 3. krogu lige Telemach za obstanek premagali Elektro Šoštanj s 84:70 (21:18, 42:40, 62:51).

* ŠD Lucija, gledalcev 100, sodniki: Lovšin, Benko (oba Ljubljana), Fišer (Murska Sobota).
* Portorož: Močnik 13 (3:4), Borse 1 (1:2), Petrović 9 (1:2), Modrić 6, Čigoja 11 (2:4), Hodžić 16 (4:4), Besedič 15 (2:2), Markič 7 (5:6).
* Elektra Šoštanj: Kosi 6 (1:2), Čebašek 15 (2:2), Cohn 18 (1:1), Zagorc 9, Malus 2, Bajramlić 6, Moore 12 (2:2), Brčina 2.
* Prosti meti: Portorož 20:26, Elektra Šoštanj 6:7.
* Met za tri točke: Portorož 8:23 (Besedič 3, Močnik, Petrovič 2, Čigoja 1), Elektra Šoštanj 6:26 (Čebašek 3, Kosi, Cohn, Zagorc).
* Osebne napake: Portorož 15, Elektra Šoštanj 23.
* Pet osebnih: Čebašek (40.).

Košarkarji Elektre so v 2. krogu lige Telemach za obstanek prišli do prve zmage v sezoni, tokrat pa proti Portorožu niso imeli prvih možnosti, čeprav so bili po prvem polčasu povsem blizu Primorcem. Portorožani še naprej ostajajo 100-odstotni, s tremi zmagami.

Uvod tekme je bil izenačen

Po 12:12 so domači z petimi zaporednimi točkami prišli do prednosti 17:12, a so Šoštanjčani odgovorili s štirimi točkami in znova ujeli priključek. V drugih 10 minutah so gosti bili blizu po zaslugi Travisa Cohna, ki je v drugi četrtini dal 12 točk (od 14 v prvem polčasu in 22 Elektre v četrtini). Elektra se je na začetku druge četrtine približala na 20:21, Portorož pa je vnovič pobegnil z delnim izidom 8:0. Gosti so vrnili z dvema košema, toda domači so še z eno serijo pobegnili do 38:19, vendar je njihova prednost v končnici polčasa skopnela na le dve točki (40:42).

Portorož je v drugem polčasu postavil stvari na svoje mesto

Vjekoslav Petrovič je povišal na 45:40, Elektro je v igri držal Aaron Joseph Moore, ki je v 34. minuti zadel za 49:50, do konca tretje četrtine pa so gosti dali le še dve točki, domači pa 12. Razlika se je večala tudi v zadnji četrtini, ustavila pa pri +14. Cohn je dosegel 18 točk in zbral sedem skokov, na drugi strani je dve točki manj dal Alen Hodžić.

V prihodnjem krogu Portorož čaka gostovanje v Mariboru, Elektor pa v Šenčurju. Obe tekmi sta na sporedu čez teden dni.