PORAZ TIGROV NA BONIFIKI: Crvena Zvezda jih je ugnala za 12 točk (FOTO, VIDEO)

Košarkarji Kopra Primorske so v 6. krogu lige Aba izgubili s Crveno zvezdo z 72:84 (14:28, 38:49, 60:65).

Obračun tekmecev z nasprotnih strani lestvice se je končal po pričakovanjih; Koper Primorska je doživela šesti poraz in ostaja na dnu razpredelnice, Crvena zvezda pa je vpisala šesti par točk, tako da ostaja vodilna in edina neporažena ekipa v ligi Aba.

Navkljub porazu si Koprčani zaslužijo pohvale za predstavo. Potem ko so v prejšnjem krogu izgubili proti Ciboni z 41 točkami razlike in v 40 minutah dosegli vsega 50 točk, so tokrat pokazali povsem drugačen obraz in bili večino tekme povsem dostojen tekmec evroligaški zasedbi iz Beograda.

ZAČENJA SE KURILNA SEZONA: Tukaj so razlogi za prehod na toplotno črpalko

Oskrba s toploto je v našem življenju zelo pomembna Ko vstopimo v hladno okolje, naše telo prerazporedi kri do trupa in tako ščiti ter ohranja toploto vitalnih organov. Hkrati telo omejuje pretok krvi v kožo, kar pomeni, da lahko dlje časa zadržimo več notranje toplote.

Gostje so dobili prvo in zadnjo četrtino, Koprčani pa so bili boljši v preostalih dveh. V 34. minuti je Koper Primorska zaostajala le 66:69.

Medtem ko je pri domačih nastopilo le osem košarkarjev, med temi se je še posebej izkazal Jurij Macura s 17 točkami in 17 skoki (indeks 28), je pri Crveni zvezdi zaigralo vseh dvanajst igralcev. Poleg Macure so do dvomestnih številk pri domačih prišli še Urban Durnik (14 točk, met iz igre 4:5), Matej Rojc (12 točk, 4 podaje) in Erjon Kastrati (10 točk).

V naslednjem krogu bo Koper Primorska 14. novembra gostovala v Črni gori pri Mornarju.