MLADE IZOLSKE ODBOJKARICE ZMAGOVALKE V ITALIJI: Dve igralki osvojili tudi najvišje priznanje (FOTO)

Izola

Mlade izolske odbojkarice so se minuli konec tedna udeležile 24. mednarodnega odbojkarskega turnirja 'Summer Volley', ki je potekal v mestu Acqui Terme v Italiji. Ta je na odbojkarska igrišča privabil 80 ekip z več kot 1000 športnicami in športniki iz Italije, Monaka, Češke in Slovenije. Dve igralki, mlajši od 13 let, iz Odbojkarskega kluba (OK) Izola sta osvojili najvišje priznanje.

Turnirja se je udeležilo tudi 14 deklet iz Odbojkarskega kluba Izola, ki so tekmovala z dvema ekipama v kategoriji U13 in so znova opozorila nase na mednarodnem parketu. Druga od dveh izolskih ekip je na koncu osvojila 4. mesto. Prva ekipa, ki so jo sestavljale Karin Škerjanc, Karla Matekovič, Tia Stanič, Eva Škrbec, Hana Pogačnik, Erna Držafić in Meta Valenčič, pa se je z zmago nad svojo drugo ekipo v polfinalu prebila do finala, na katerem je premagala ekipo Intercom.como iz Italije.

Karla Matekovič je bila izbrana za najboljšo napadalko, Karin Škerjanc pa za najboljšo igralko, obe v kategoriji U13.

V začetku septembra bo OK Izola organiziral turnir v Izoli, na katerega bodo vabljene nekatere ekipe iz Italije, Monaka, Srbije, Hrvaške in Bosne. Zaradi finančnih težav v francoskem klubu je letošnji turnir v Mouginsu ob Azurni obali odpadel, kjer so izolska dekleta lani prvič opozorila nase z visoko uvrstitvijo.

Sola |  21 .06. 2023 ob  19: 54