Leila Lisjak se je v Izolo vrnila z dvema medaljama

Izola

Pred dnevi se je v nemškem Speichersdorfu zaključilo svetovno prvenstvo v kegljanju za kadetinje od 15 do18 let, s katerega je Leila Lisjak iz Izole prinesla domov dve medalji, in sicer srebrno medaljo v tandemu in bronasto v sprint kategoriji.

Članica kegljaškega kluba Adria Ankaran, Leila Lisjak se iz Nemčije vrača z dvema medaljama. "Nisem še dojela, kako velik uspeh je to," nam je zaupala ob prihodu s svetovnega prvenstva, saj so jo uspehi tudi nekoliko presenetili. V ekipni tekmi, na kateri je s še tremi sotekmovalkami osvojila 4. mesto, je namreč nastopala kot rezerva.

V tandemu skupaj s Tino Hren je v kategoriji dvojic osvojila drugo mesto, v sprintu pa bron. Kot pravi Leila, svoje športne aktivnosti z lahkoto usklajuje s šolskimi obveznostmi, saj Kegljaška zveza Slovenije poskrbi za ustrezna opravičila, kadar jih tekmovalci potrebujejo. Poleg treningov na koprski Bonifiki se namreč odpravijo tudi na priprave v Cerknico, Novo Gorico, Kranjsko Goro.

Slovenska kegljaška reprezentanca U18 je sicer s svetovnega prvenstva prinesla še dve medalji. V mešanih dvojicah sta bila Katja Žnidaršič in Žiga Požar 2., posamezno je 2. mesto osvojila Nika Radelj.

?! |  16 .05. 2015 ob  21: 24