KOPRSKI NOGOMETAŠI NEPORAŽENI NA VRHU LESTVICE: Kako so se odrezali ostali?

Slovenija

Nogometaši v 2. slovenski ligi so odigrali večino tekem 6. kroga. V sosedskem obračunu so Bilje doma izgubile proti Gorici z 2:3, Nafta je kar s 7:1 v gosteh odpravila Roltek Dob, Koper pa je doma z 2:0 premagal Beltince in vsaj začasno skočil na vrh lestvice.

V Biljah so domači vodili že z 2:0, a so Novogoričani ob dveh igralcih več v drugem polčasu preobrnili izid, Lamin Colley je odločilni zadetek dosegel v peti minuti sodniškega dodatka. Nafti je do četrte zmage največ pomagal Jaka Bizjak s tremi goli, medtem ko je še neporaženi Koper slavil z goloma Jake Štromajerja in Edija Baše.

Na drugih tekmah je Krško doma izgubilo z Brdi z 0:1, Fužinar je po treh golih Žana Medveda s 4:1 odpravil Jadran, Rogaška in Krka pa sta se razšli z 0:0.

Že v petek je Drava na Ptuju premagala Brežice Terme Čatež s 5:1. Kalcer iz Radomelj, ki prav tako še nima poraza, bo v nedeljo gostil Koroško Dravograd.

KOPER - BELTINCI KLIMA TRATNJEK 2:0 (1:0)
* Koper, gledalcev 300, sodniki: Balažič, Kužnik in Frece.
* Strelca: 1:0 Štromajer (4.), 2:0 Baša (49.).
* Koper: Nenezić, Mišić, Guberac, Jelić Balta, Vršič (od 77. Tomić), Meštrić (od 75. Gajšek), Badžim, Baša, Žužek, Hadžić, Štromajer (od 67. Šolaja).
* Beltinci: Zver, Branilović, Hočevar, Mauko, Balažic (od 62. Mörec), Kristl, Apatič, Raduha, Maučec, Lukač, Knežević (od 77. Asentić).
* Rumeni kartoni: Guberac, Gajšek; Branilović.