KLJUB MOČNI ŽELJI JIM NI USPELO: Koprski rokometaši pred praznimi tribunami klonili proti Trebanjcem (FOTO)

Rokometaši Kopra so v 21. krogu lige NLB izgubili proti Trimu iz Trebnjega s 27:28 (12:13).

Trebanjci so v Kopru le potrdili svojo uvrstitev v ligo za prvaka. V izenačeni borbi so premagali Koper, ki si je močno želel zmago za preboj med najboljšo šesterico. A na osmem mestu zdaj tekmo pred koncem Primorci za dve točki zaostajajo tako za Krko kot Jeruzalemom Ormožem, za nameček ima slednji še tekmo v dobrem, saj bo v sredo zaradi napake pri beleženju izida ponovil tekmo 15. kroga z Urbanscape Loko.

Ekipi sta v prvem polčasu prikazali izenačeno igro, domači so v uvodu tekme sicer povedli za dva, gosti pa pozneje tudi za tri zadetke, toda na glavni odmor so Koprčani in Trebanjci šli praktično poravnani.

V uvodu drugega dela pa je Dolenjcem spet uspelo uiti za tri gole, a vseeno se jim pozneje ni uspelo oddaljiti na varnejšo razdaljo. Koprčani so v 51. minuti izničili zaostanek po golu Grege Krečiča. Mrtvi tek se je nato nadaljeval do 55. minute, nato pa je Lan Grbič dvakrat zaporedoma zadel za goste, ki so povedli s 26:24.

Ko je Anže Dobovičnik v 57. minuti zadel za 27:24, je kazalo na miren zaključek Trebanjcev, a so tekmece v 59. minuti spet spustili blizu. Rok Marić je zadel za 26:27. Nato so gosti še zapravili svoj napad in dali priložnost domačim za izenačenje. To se je tudi zgodilo po golu Grege Krečiča, a je nato klonila tudi domača obramba za zadetek Uroša Udoviča in zmago Trebnjega.

Pri domačih je bil s petimi goli najboljši Jaka Avsec, pri gostih pa s šestimi Gal Cirar.

Koper bo v zadnjem, 22. krogu rednega dela v soboto gostoval v Izoli, Trebnje pa bo dan pozneje gostilo Celje.