Kdo so najvplivnejši pravniki v državi?

Slovenija

Na slovenskem pravnem portalu Ius-info se je končal izbor desetih najvplivnejših pravnikov. Med deseterico so se uvrstili Matej Avbelj, Miro Cerar, Janja Hojnik, Klemen Jaklič, Goran Klemenčič, Franci Matoz, Vlasta Nussdorfer, Marko Pavliha, Andraž Teršek in Nina Zidar Klemenčič.

Že štirinajsti izbor desetih najvplivnejših pravnikov je potekal v dveh delih. Izmed dvajsetih finalistov, ki so bili največkrat predlagani v prvem delu, se je med najvplivnejše uvrstila deseterica pravnic in pravnikov, ki so do vključno 24. novembra, ko se je izbor končal, dobili največ glasov, so sporočili s portala Ius-Info.

V prvem delu izbora so organizatorji prejeli 134 različnih predlogov oziroma imen slovenskih pravnic in pravnikov, ki so bili letos po mnenju uporabnikov portala posebej prodorni in prizadevni pri svojem strokovnem delu. V drugem delu izbora so obiskovalci portala lahko oddali glas enemu izmed 20 finalistov in dodali tudi obrazložitev ali vprašanje zanj.

V letošnjem izboru je svoj glas oddalo rekordno število obiskovalcev portala, in sicer 4332. Med najvplivnejše pravnike sta se uvrstila tako predsednik vlade Miro Cerar kot tudi pravosodni minister Goran Klemenčič. V ospredju ostajajo pravniki iz akademskega sveta, ki so priljubljeni predvsem zaradi svoje strokovnosti in visokih moralnih načel. Posebna zanimivost letošnjega izbora je, da se je v deseterico uvrstil zakonski par Goran Klemenčič in Nina Zidar Klemenčič, kar je prvi tak primer v vseh štirinajstih letih.

Glasovalci so ob oddajanju glasov lahko dopisali tudi obrazložitev svojega izbora - najpogosteje so navajali odlike, kot so visoke moralne vrednote, strokovnost, načelnost, neposrednost, mednarodni ugled ter letos zelo pogosto pravičnost in pogum. Največkrat postavljena vprašanja za finaliste so zadevala vpliv pravnikov in njihovo odgovornost za stanje v družbi, nedelovanje pravne države ter zaskrbljenost zaradi zlorab prava in represivnih organov v politične namene.

Družba IUS Software, ki ureja in razvija portal Ius-Info, bo izbrane pravnice in pravnike povabila na slovesno podelitev priznanj in okroglo mizo, s katero se izbor tradicionalno končuje. Ta bo v torek, 2. decembra v ljubljanskem hotelu Lev. V razpravi z naslovom (A)moralnost pravnikov bodo udeleženci predstavili svoja mnenja ter izkušnje o izzivih in pasteh pravniškega poklica.

Deli novico:

MURKOTI |  26 .11. 2014 ob  08: 37
NE PRAVNIKI
allcide |  25 .11. 2014 ob  23: 53
... tudi na Beethovnovi 10 v Ljubljani ( US RS ! ) so kriminalci. Dokazljivo.
allcide |  25 .11. 2014 ob  23: 04
>> Ta bo v torek, 2. decembra v ljubljanskem hotelu Lev. V razpravi z naslovom (A)moralnost pravnikov bodo udeleženci predstavili svoja mnenja ter izkušnje o izzivih in pasteh pravniškega poklica. <<

PREDLAGAM, da tudi v tej kategoriji naredite lestvico - predlagam TAKŠNO RAZVRSTITEV NAJBOLJ "gnilih" pravnikov v Republiki Sloveniji :

1. DOKIČ ERVIN
2. MESAR FRANC
3. ROBNIK IVAN
4. MOZETIČ MIROSLAV
5. ZAZULA ANDREJAŠIČ MARTINA
6. in
7. tako
8. dalje
9. in tako naprej ...
allcide |  25 .11. 2014 ob  22: 55

>> Da pravniki ali kakšni? | danes ob 12:07

Narediti tudi tabelo katere pravnike ljudstvo smatra za prodane duše Murgljam. <<

Miroslav Mozetič je tudi prodana duša - ampak ne Murgljam ! ... ; torej ? .........
HE |  25 .11. 2014 ob  13: 23
kaj se samo meni zdi da se ta spisek oseb že 10 let ni čisto nič spremenil?
kaj pa ta kruhoborec |  25 .11. 2014 ob  12: 12
http://www.youtube.com/watch?v=dOeTqHeNj6E

kakopriti do njega? kopy in paste na google. Enostavno.
ena je že tukaj |  25 .11. 2014 ob  12: 09
Ob poročanju o poteku sojenja na vrhovnem sodišču v zadevi Patria, pri čemer je bila sodnica poročevalka Vesna Žalik, so nas poznavalci opozorili na vlogo, ki jo je imela leta 1981. Tedaj je sodelovala v kazenskem senatu temeljnega sodišča v Ljubljani, ki je slovenskega državljana P. R. obsodil po zloglasnem 133. členu Kazenskega zakonika SFRJ, ker je v svojih zapisih kritiziral diktatorja Tita in njegov režim. Šlo je za kaznivo dejanje sovražne propagande, t. i. verbalni delikt, po katerem je komunistični režim kaznoval in ustrahoval državljane, ki bi si drznili povedati kaj čez oblastnike.

Senatu, v katerem je bila tudi Vesna Žalik, se je zdela kritika režima in Tita tako nezaslišana, da je P. R. kaznoval z osemmesečno zaporno (nepogojno!) kaznijo. S tem so s politično sodbo grobo posegli v pravico do svobode izražanja
Da pravniki ali kakšni? |  25 .11. 2014 ob  12: 07
Narediti tudi tabelo katere pravnike ljudstvo smatra za prodane duše Murgljam.
đabe |  25 .11. 2014 ob  12: 03
če pravna država ne deluje. kaj rabiš pravnike in sodstvo. saj vidimo kako je.