Kanarčki ostali brez točk

Koper

Nogometaši Luke Koper so v 32. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Zavrču z 1:2 (1:0).

Kanarčki dobili le prvi polčas

Čeprav so Koprčani dobili prvi polčas, pa so na koncu ostali brez točk. V drugem polčasu so gostom, ki so še naprej na petem mestu, dopustili preobrat. Kanarčki ostajajo sedmi. So pa Koprčani izboljšali neslavni rekord. Z današnjima dvema rdečima kartonoma so že pri trinajstih tovrstnih v sezoni in tako so za dva presegli svoj prejšnji rekord.

Dvoboj, ki ni odločal praktično o ničemer, se je začel z veliko priložnostjo za Mateja Palčiča. Ta je v drugi minuti z vsega treh metrov streljal v vratarja Nikolo Petrovića. Dober uvod tekme so domači kronali v osmi minuti, ko je Jaka Štromajer z desne strani poslal lepo povratno žogo do Denisa Halilovića, ki je z desetih metrov z močnim strelom povedel ekipo v vodstvo z 1:0.

* Stadion Bonifika, gledalcev 300, sodniki: Jug (Tolmin), Žunič (Kranj) in Mikača (Višnja Gora).
* Strelci: 1:0 Halilović (8.), 1:1 Zorko (58.), 1:2 Kiš (67.).
* Luka Koper: Simčič, Šme, Lotrič, Halilović, Štulac, Črnigoj, Posavac (od 85. Smrtnik), Hadžić, Palčič (od 72. Andrejašič), Štromajer (od 68. Galešić), Pučko.
* Zavrč: Petrović, Cvek, Muminović, Polič, Kelenc (od 59. Grezda), Antić, Zorko, Datković, Đukić, Matjašič (od 61. Kiš), Novoselec (od 81. Bogdan).
* Rumeni kartoni: Andrejašič, Črnigoj, Galešić; Muminović, Datković.
* Rdeči kartoni: Črnigoj (77.), Galešić (90.); Datković (89.).

Gosti so bili praktično ves prvi polčas nenevarni. Največjo priložnost, da bi vodstvo povišali, so imeli domači v 27. minuti. Mitja Lotrič je streljal s 14 metrov, s fantastično obrambo pa se je izkazal Petrović, ki je žogo odbil kot.

Tudi uvodne minute drugega polčasa so minevale pretežno ob premoči domačega moštva. Potem pa je prišla ključna minuta, ko se je tekma obrnila na drugo stran. Leo Štulac je v 58. minuti povsem po nepotrebnem izgubil žogo na sredini igrišča, gosti so stekli v polprotinapad, Rok Zorko je sam pritekel pred Vasjo Simčiča in ga zanesljivo premagal.

Štulac je poskusil popraviti napako

Zadetek je očitno dvignil gostujoče moštvo, ki je slabih deset minut zatem doseglo še drugi zadetek. Zorko je poslal lepo globinsko podajo v kazenski prostor domačih, rezervist Tomislav Kiš pa je rutinirano premagal koprskega vratarja. Domači bi lahko izenačili v 75. minuti, Štulac je poskusil popraviti napako iz 58. minute, vendar je lep in močan strel z roba kazenskega prostora zgrešil cilj.

Sledile so zelo živčne minute, saj je glavni sodnik Matej Jug od 77. do 90. minute pokazal kar tri rdeče kartone - Domnu Črnigoju, Goranu Galešiću in Toniju Datkoviću. Vsi trije so bili posledica brezobzirne igre in drugega rumenega kartona.

Koper bo v 33. krogu v soboto gostoval v Domžalah, Zavrč pa bo gostil Maribor.

Nisem |  08 .05. 2015 ob  15: 53
niti približno to, kar ti ugibaš o meni, nisi zadel niti v eni točki. In da JAZ menjavam trenerje? Samo v najbolj norih sanjah. Sicer pa je tudi tvoj Badžo bil že kdaj zamenjan, čeprav je dober trener.

Ampak tisto o "plačevanju" je pa res bilo grdo od tebe. Seveda ni res, in si dobil minus od mene.
in še tega ne pozabit |  08 .05. 2015 ob  08: 26
kolko te plača katenačo za te lepe besede?

zakaj si ga potem zamenjal če je biu oh in sploh ma ti si sigurno kašna koprska manjšina da imaš toliko lepih besed zanj Forza Italia
In še tega ne pozabit, |  07 .05. 2015 ob  23: 04
da v lanski sezoni se je KP do konca odlično kosal z Mariborom, vključno z vsemi odličnimi Badžimovimi igralci, ki so sedaj v MB, plus z vsemi ostalimi odličnimi igralci Maribora, ki so nabrani med drugim iz LJ, iz tujine in še kje. In kdo ve kakšen bi bil razplet državnega prvenstva, če ne bi sodnik, če se prav spominim je bil Jug, v tekmi KP : MB v zadnjem delu prvenstva nekoliko pomagal Mariboru, ali drugače rečeno MB je imel pač pri sodnikih avtoriteto prvaka. Tako da, dragi moj ljubitelj dejstev in velikih dejstev, upoštevaj tudi to dejstvo, kako dobro se je KP lani kosal s tako superselekcijo, kot jo ima Maribor, in priznaj trenerju Vanoliju dobro delo in ga podpri, ker si to zasluži.
S tistim, |  07 .05. 2015 ob  22: 32
ki ga prej ni bilo tu, niso mogli zrasti. Lahko pa zdaj rastejo naprej, seveda pa ne s figo v žepu. Če je kdo kaj zbojkotiral, upam, da se je kaj naučil iz tega in mu ne bo več hodilo na misel.
Dejstvo |  07 .05. 2015 ob  22: 06
bađžotiovi kalibri so bilil vsi njegovi koprčani- mladi, ki so zrasli z njim
Veliko dejstvo |  07 .05. 2015 ob  20: 16
je da so tega velikega maga catenacia zbojkotirali in zminirali igralci tipo galešič, čovilo in ostali katere je mago čez nekaj časa spet dobil nazaj v slačilnici. In povej mi ti kako se lahko taka ljubezen nadaljuje enkrat ko si dobil korna?
KP stara garda |  07 .05. 2015 ob  20: 15
Kaj se pizdite..vidiste da nas jebe svako ko stigne....treba malo pritiska naredit na sodnike,treba jim malo straha dat v kosti.....
@ dejstvo |  07 .05. 2015 ob  19: 46
-1
Vanoli je naredil po povratku najboljšo pozitivno serijo Kopra v tej sezoni - dejstvo. V lanski sezoni je z ekipo osvojil 2. mesto v državnem prvenstvu - dejstvo. Pri tem ni imel na razpolago takih kalibrov kot Badžim za 2. mesto (tako rekoč pol današnjega MB), in tudi ne zvezdniške zasedbe kot Okčić za naslov državnega prvaka (Pavlin, Karič, Vršič). Letos pa je dobival (in upam, da jih ne bo spet) veliko polen pod noge, ki si jih ni zaslužil - to pa je moje mnenje. Tudi današnji nogometaši Kopra imajo potencial, ampak bo potrebno pokazat spoštovanje do ljudi, ki dobro delajo, in bodite veseli, da trener iz nogometne velesile dela ne samo z znanjem ampak tudi s srcem za klub.
dejstvo |  07 .05. 2015 ob  14: 10
Vanoli ima v letošnji sezoni DP naslednje razmerje : 4 zmage, 1 remi, 7 porazov. Super, ne? :)
nzs bih |  07 .05. 2015 ob  13: 32
Kje ti videš publiko? zaradi odsotnosti sem si včerajšnjo tekmo ogledal na spletu. po obnašanju maloštevilnih gledalcev in njihovih komentarjih sem mislil da gledam tekmo druge bošnjaške lige.
@@@MIRO |  07 .05. 2015 ob  11: 38
Ja, saj pravim, da naj publika najprej pomete pred svojim pragom in razmisli, koliko podpore daje svoji ekipi. In dokler se tu kaj ne izboljša, ne vem, zakaj bi publika pometala med trenerji, igralci, vodstvom kluba ipd.
@@MIRO |  07 .05. 2015 ob  11: 01
Najbrž pa je tudi res da se najprej pomete pred svojim pragom,...pol pa iskat vzroke tam kjer jih ni