ANDREJA KLEPAČ PRIŠLA DO NASLOVA WTA: Skupaj s Čehinjo osvojila turnir dvojic v Cincinnatiju

Slovenska teniška igralka Andreja Klepač je skupaj s Čehinjo Lucie Hradecka na turnirju WTA v Cincinnatiju osvojila naslov med ženskimi dvojicami. V finalu je bila slovensko-češka naveza s 6:4 in 6:1 boljša od avstrijsko-nizozemskega para Anna-Lena Grönefeld in Demi Schuurs.

Triintridestletna Primorka je do svojega sedmega naslova WTA v konkurenci dvojic prišla po vsega uri igre, saj sta skupaj s Hradecko v finalu bili za razred boljši od nasprotnic. Tudi v prvem nizu finala, ki je bil rezultatsko bolj izenačen, sta osmi nosilki Klepačeva in Hradecka osvojili kar 32 točk proti 21 nasprotnic. Slovensko-češka naveza pa je do ključnega odvzema servisa za zmago v nizu proti petimi nosilkami prišla v sedmi igri.

V drugem sta takoj povedli z odvzemom servisa in do konca dvoboja nato oddali le še eno igro, skupaj v celotnem nizu pa le 16 točk, za prepričljivo prvo turnirsko zmago, odkar sta letos združili moči. "Ne vem, kaj naj rečem, to je kar malce čudežno. Danes sva res dobro igrali, še posebej Andreja je igrala neverjetno dobro," je po zmagi dejala Hradecka.

Po seriji slabših predstav z izpadi v prvem krogu v Eastbournu, Wimbledonu in Torontu sta Klepačeva in Hradecka v Cincinnatiju do končne zmage v Cincinnatiju prišli brez izgubljenega niza. "Ta turnir mi je vedno bil všeč, zato sem izredno vesela, da sva letos zmagali," je dodala Čehinja. Za Klepačevo je to prvi naslov, odkar je skupaj s Španko Mario Jose Martinez Sanchez junija lani osvojila turnir na Mallorci. "Sva zelo dobri prijateljici tako na igrišču kot izven njega. Odlično se razumeva na igrišču in za vsako žogo se boriva do konca. Danes pa sva odigrali izvrstno tekmo. Zelo sem zadovoljna z zmago," je po tekmi dejala Klepačeva.