Žbogar v regati za medalje s petega mesta

Slovenski jadralec Vasilij Žbogar je na preizkušnji svetovnega pokala v francoskem Hyeresu zadnji dan finalnih plovov osvojil dve šesti mesti. Skupno se je tako v razredu finn povzpel na peto mesto in bo v soboto nastopil še v dveh regatah za medalje.

V soboto bosta na sporedu dve regati za medalje z dvojnim točkovanjem, v njih se bo pomerilo po deset najboljših iz vsakega razreda.

"Danes sem malo popravil slab vtis. Izpeljal sem dve zelo dobri regati. Žal sem moral biti zaradi včerajšnjega BFD na startni liniji zelo zadržan in sem zelo povprečno startal. Nato sem v obeh regatah počasi napredoval in obe regati končal na šestem mestu. Pogoji so mi ustrezali, tako da sem jih izkoristil in prišel v regato za medalje, kar je bilo pomembno. Vsi smo zelo blizu, glede na to, da je jutri v igri 40 točk, je še vse odprto," je po današnjih plovih dejal Žbogar.

Možnosti za uvrstitev v odločilni regati sta imeli še Tina Mrak in Veronika Macarol v razredu 470, ki pa se jima po prehitrem startu v drugem plovu ni uspelo uvrstiti sobotno regato in sta tekmovanje končali na 19. mestu.

Drugi slovenski predstavniki so jadranje v Hyeresu končali danes. V razredu 470 pri moških, obe slovenski posadki sta jadrali v srebrni skupini, sta Andraž Gulič in Mitja Nevečny osvojila končno 48. mesto, Matjaž Puh in Matija Romih pa sta bila 56. V razredu laser je bil v zlati skupini Nik Pletikos na koncu na 51. mestu, Žan Luka Zelko je nastopil v srebrni skupini in končal na skupno 92. mestu.