ZA KOPRČANA DVOJNA REKORDNA BERA V NBA: Na parketu več kot pet minut, presegel tudi svoj najboljši strelski dosežek

Denver Nuggets so v severnoameriški košarkarski ligi NBA prišli do visoke domače zmage proti Portlandu s 127:99. Pet minut je na parketu preživel Vlatko Čančar, ki je dosegel štiri točke.

Za 22-letnega slovenskega reprezentanta je zmaga proti Portlandu predstavljala dvojno rekordno bero v NBA. Pred tem je igral na devetih tekmah, a nikoli ni na parketu preživel več kot tri minute. Tokrat je zbral pet minut in 10 sekund, v tem času pa je presegel tudi svoj najboljši strelski dosežek, ki ga je držal s tekme proti Houstonu, 23. januarja, ko je dosegel svojo doslej edino trojko v ligi NBA.

Proti Portlandu, ki je bil v prvem polčasu brez moči, je Čančar zadel dva od treh metov iz igre, dodal pa je še en skok. Skupaj je v letošnji sezoni kot novinec na 10 tekmah v nekaj več kot 21 minutah dosegel 12 točk, dodal pa je še štiri skoke in tri podaje.