V PORTOROŽU OGNJEMETA 'NE DAJO': 15.000 obiskovalcev za turistični kraj veliko pomeni

Piran

Čeprav nekateri negodujejo nad ohranjanjem tradicije ognjemeta, je anketa na našem portalu pokazala, da 41 odstotkov sodelujočih meni, da gre za čudovit dogodek in ognjemet v Portorožu podpirajo. Tudi organizatorji, Turistično združenje Portorož, si želijo tradicijo ohraniti, hkrati pa razmišljajo o možnih alternativah, za katere se sicer za zdaj še niso odločili.

Ognjemet v Portorožu na 1. januar TZP organizira že od leta 2003 dalje. Letos so za 10-minutni ognjemet odšteli 9.000 evrov, njegovi izstrelki pa so bili iz biorazgradljivih materialov. "Glede na dostopne podatke ARSO o onesnaženosti zraka ocenjujemo, da ognjemet ne vpliva bistveno na onesnaženost zraka z delci oziroma je ta le kratkotrajna in ne vpliva na raven dnevne onesnaženosti zraka. Vpliv na okolje je tako v primerjavi z drugimi onesnaževalci zanemarljiv," na vprašanje o kritikah glede onesnaževanja okolja odgovarjajo na TZP.

Tradicijo novoletnega popoldneva v Portorožu želijo ohraniti, razmišljajo pa tudi o kvalitetnih in sodobnih alternativah klasičnemu ognjemetu, kot so: vodomet, laser show, aero-light show, drone light show, mapping show ... "Do sedaj se za alternativo še nismo odločili predvsem zaradi cene, saj so vse naštete različice vsaj trikrat dražje od klasičnega ognjemeta," so pojasnili in dodali, da dogodki na prvi dan v letu (ognjemet, skok v morje, koncert) pripeljejo na destinacijo veliko obiskovalcev, letos na primer kar 15.000.

"Novoletno popoldne popestri bivanje tudi vsem turistom, ki se v teh dneh že mudijo na destinaciji. Hoteli so na silvestrovo polno zasedeni in 85 odstotkov gostov ostane pri nas še dan ali dva dlje, predvsem na račun ognjemeta in ostalih dogodkov na 1. januar," so navedli, pri tem pa izpostavili, da uporabi drugih pirotehničnih sredstev niso naklonjeni, saj ti nimajo nikakršnega pozitivnega vpliva na turizem.

Naša anketa je pokazala, da je ognjemet priljubljen tudi med obiskovalci dogodka. 41 odstotkov jih meni, da gre za čudovit dogodek, 13 pa, da dogodek v mesto privablja turiste. 17 odstotkov jih sicer meni, da povzroča onesnaževanje okolja, 16 odstotkov, da plaši živali, 13 pa, da gre za razmetavanje denarja.

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija
Vili |  10 .01. 2020 ob  09: 44
Bravo. 15 000 turistov zaradi ognjemeta. Pivo in sendviče so pa že na Kozini kupili :D