Tina Maze najvišje uvrščena športnica

Črnjanka Tina Maze, skupna zmagovalka svetovnega pokala alpskih smučark v minuli zimi, je bila v glasovanju med evropskimi tiskovnimi agencijami na skupno šestem mestu (76 točk) in s tem najvišje uvrščena športnica leta v Evropi. Zmagal je Nemec Sebastian Vettel, zmagovalec svetovnega prvenstva v formuli ena (166 točk).

V glasovanje, ki ga vodi Poljska tiskovna agencija (PAP), se izbira le najboljšega v združeni kategoriji športnic in športnikov. V 56. izboru, v katerem je sodelovalo 21 evropskih agencij, je bil za Vettlom drugi španski teniški igralec Rafael Nadal (127), sledijo pa britanski atlet Mohamed Farah (87) ter nogometaša Portugalec Christiano Ronaldo (84) in Francoz Franck Ribery (82).

Med športnicami je bila za Mazejevo druga norveška smučarska tekačica Marit Björgen, ki je bila skupno 10. (34), tretja pa ruska atletinja Jelena Isinbajeva, skupno 12. (27).