TIGRI SKOČILI NA PRVO MESTO RAZPREDELNICE: Za pet pik ugnali beograjski FMP (FOTO)

Slovenija

Košarkarji Kopra Primorske so v 8. krogu lige Aba premagali FMP s 86:81 (24:19, 47:37, 63:57).

Košarkarji Kopra Primorske so zabeležili šesto zmago v zadnjih sedmih nastopih v ligi Aba in vsaj začasno skočili na prvo mesto razpredelnice. Pred domačimi gledalci so po hudem boju premagali beograjski FMP s 86:81.

Koprčani bi se lahko izognili izenačeni končnici, če bi znali ohraniti dvomestno prednost, ki so si jo prvič priigrali v 15. minuti (33:23). Na začetku drugega polčasa so imeli celo 16 točk prednosti (53:37), v 27. minuti pa 63:48.

A tu je FMP krenil na vse ali nič in z delnim izidom 11:0 znižal razliko na 63:59. Vseeno je Koper Primorska ohranila prednost na semaforju (73:66, 79:74) in ko je kapetan Alen Hodžić dobro minuto pred koncem zadel trojko za 82:75, je izgledalo, da je zmagovalec odločen. Toda gostje so na hitro zadeli dve trojki in se 16 sekund pred koncem približali na zgolj točko zaostanka.

Nešportna osebna napaka Marka Radovanovića je tehtnico dokončno prevesila na domačo stran; najboljša posameznika Kopra Primorske, Marko Jagodić Kuridža (18 točk, 7 skokov, 7 podaj, indeks 31) in Lance Harris (20 točk), sta s črte prostih metov postavila končni izid.

Koper Primorska bo v devetem krogu (1. 12.) gostovala pri Ciboni.