"Ljudje so prepoznali, da je rokomet v Kopru nekaj dobrega," je v intervjuju za Regional lani poleti povedal do nedavnega prvi mož Cimosa Franc Krašovec. Kaj pa bo s koprskim rokometom v prihodnje? Z odstopom Krašovca se je namreč zamajalo sodelovanje, če ne celo pretrgala glavna vez med podjetjem in klubom. Preigrali smo tri scenarije, kaj bi se lahko zgodilo.
Težave podjetja se bodo poznale v rokometu
Po oceni Dnevnika ima koprski klub v letošnji sezoni proračun, ki znaša nekaj manj kot dva milijona evrov, zaostajajo pa samo za Celjani. Že pred časom je direktor koprskega kluba Aleš Koršič dejal, da se za prihodnjo sezono obeta krčenje sredstev vsaj za dvajset odstotkov, kar pomeni, da bi bil po najboljšem scenariju proračun težak poldrugi milijon.
V tem primeru se stvari bistveno ne bi spremenile. Morda bi kateri od nosilcev igre odšel (Škof je to že storil), zagotovo pa ne vsi. Ostalo bi tudi nekaj "velikih", okrog katerih bi se ekipa pomladila in preuredila. Cimos bi v tem primeru lahko tudi računal na kakšno zveneče ime za trenerja. V koprskem klubu so si zelo prizadevali pripeljati Borisa Deniča. A ta scenarij je malo verjeten.
Med to izjavo Korišča (znižanje proračuna) in današnjim dnem se je zgodilo namreč to, česar so se rokometaši potihoma najbolj bali. Odšel je Krašovec, odšel je glavni podpornik koprskega rokometa. Družba Cimos zagotovo ne cveti, a tudi pretirana panika je odveč. Družba sicer potrebuje 20 milijonov svežega kapitala, a to le na zahtevo bank, da so reprogramirale kredite. Poslovanje je še vedno solidno, nekje na ravni pol milijarde evrov. Z reprogramom posojil pa bo podjetje lažje zadihalo in izpolnjevalo svoje obveznosti.
Pa vendar, vse je odvisno od tega, kaj se bo odločilo novo vodstvo. Za klub je najslabši možen scenarij, da se zaradi potrebe po dokapitalizaciji podjetje umakne od sponzorstva in se odloči, da sploh ne bo dalo denarja. Ta scenarij je verjeten, vendar bi tako praktično čez noč sesuli zgodbo, ki so jo v Kopru gradili več let. Koper bi imel mizeren proračun, podoben ekipam z dna lestvice, temu primeren pa bi bil tudi igralski kader in nivo ekipe. Omenjenega scenarija se ljubitelji rokometa najbolj bojijo.
Obstaja pa še tretji scenarij, nekakšna vmesna pot. V tem primeru bi Cimos razpolovil sredstva, namenjena rokometu, proračun pa bi se gibal okrog 700−800 tisoč evrov. Še vedno dovolj, da bi nadaljevali na zdravih temeljih, ki so jih postavili. Najbrž bi večina najbolje plačanih igralcev v tem primeru zapustila Koper, začeli pa bi zgodbo z mladimi v kombinaciji z nekaj izkušenimi in nadarjenimi igralci. Kot vse kaže, je to največ, kar si lahko v Kopru obetajo. In s tem bi bila večina tudi zadovoljna, a kot že rečeno, vse bo odvisno od novega vodstva oziroma od tega, kdo bo sedel na čelo Cimosa.
Več iz rubrike Pod lupo:
87 odstotkov prebivalcev Obale zadovoljnih s situacijo v Sloveniji!