Portorožani izgubili v Domžalah

Košarkarji Heliosa so v 2. krogu lige Telemach premagali Portorož s 76:65 (16:16, 30:36, 55:47).

Košarkarji Heliosa tudi po drugem krogu ostajajo na vrhu razpredelnice lige Telemach. Potem ko so v uvodnem nastopu prepričljivo premagali Rogaško, so tokrat ugnali novinca v prvoligaški druščini iz Portoroža. Slednji, ki so v Domžalah nastopili brez Saša Ožbolta, so bili enakovreden tekmec 25 minut, nato pa so gostitelji zaigrali agresivneje v obrambi in hitro odločili zmagovalca.

Portorožani zdržali do 25. minute

Do 25. minute je bila tekma sedemkrat izenačena, ekipi pa sta se ves čas izmenjavali v vodstvu. Podobno kot proti Slatinčanom so domačini slabo začeli, nato pa dvigovali novi svoje igre in spretno onemogočali glavna orožja Portoroža.

Prvo resnejšo prednost si je Helios priigral ob koncu tretje četrtine (55:47), vse pa je bilo odločeno sredi zadnjega dela, ko sta Djordje Majstorović (21 točk, 12 skokov) in Gezim Morina (15 točk, met iz igre 6:10) dvignila razliko na rekordnih 16 točk (69:53).

V tretjem krogu (2. 11.) bo Helios prvič gostoval, in sicer v Grosupljem, Portorož pa se bo v Luciji srečal z Rogaško.