Odbojkarji Salonita do suverene zmage

Posočje

Odbojkarji Salonita Anhovo so v tekmi 3. kroga 1. DOL Radenska Classic doma premagali Fužinar Metal s 3:0 (18, 17, 15).

Odbojkarji Salonita so po uvodnem porazu s Krko očitno premagali težave z zdravstvenim stanjem in prišli na želene tirnice. Proti novem prvoligašu Fužinarju niso imeli nikakršnih težav, zmagali so zanesljivo, gosti so naredili nekaj preveč napak, predvsem v napadu.

Korošci so bili gostiteljem enakovredni le na začetku nizov. V prvem so se tako držali do izida 11:9, nato so domači dosegli tri zaporedne točke, odpor gostov je začel pojenjati. Gosti so vodili le na začetku drugega niza (0:2), toda stvari so bile hitro na svojem mestu. Fužinar je sicer držal korak vse do izida 13:12, nato pa so si Primorci s tremi zaporednimi točkami spet priigrali zanesljivo vodstvo. V tretjem nizu je odpor gostov trajal le do prvega tehničnega odmora, nato pa so Kanalci povsem zagospodarili na igrišču in prišli do zanesljive zmage.