Nova zmaga portoroških košarkarjev

Košarkarji Portoroža so v 5. krogu lige Telemach po podaljšku premagali Elektro z 78:74 (20:15, 31:33, 48:49, 64:64).

Športna dvorana, gledalcev 200, sodniki: Krejić (Kranj), Pur (Šmarje pri Jelšah), Germadnik (Celje).
Elektra: Vasić 14 (5:6), Podvršnik 13 (5:6), Zagorc 5 (5:6), Lelić 12 (3:3), Bajramlić 12 (3:5), Atanacković 2, Brčina 16.
Portorož: Tratnik 16, Zagorc 10, Špan 16 (8:8), Zolotić 6 (2:2), Čigoja 13 (3:6), Buda 17 (3:7).
Prosti meti: Elektra 21:26, Portorož 16:23.
Met za tri točke: Elektra 9:28 (Vasić 3, Brčina 2, Podvršnik 2, Lelić, Bajramlić), Portorož 8:23 (Tratnik 2, Zagorc 2, Špan 2, Čigoja 2).
Osebne napake: Elektra 21, Portorož 28.
Pet osebnih: Hodžić (45.).

Košarkarji Elektre tudi po petem krogu in določenih igralskih rošadah ostajajo edina ekipa brez zmage v ligi Telemach. Drugo tekmo pred domačimi gledalci so izgubili proti novincu v prvoligaški druščini Portorožu, ki ima po petih krogih izkupiček 3-2.

Podatek, da je bil izid kar štirinajstkrat izenačen in da sta se ekipi praktično vseh 45 minut izmenjavali v vodstvu, govori, da bi lahko zmagali tako domači kot gostje. Oboji so imeli omejen igralski kader, tako da je pri Portorožu večino tekme igralo pet igralcev, pri Elektri šest oziroma sedem. Novinec pri domačih, organizator igre iz Srbije Nikola Vasić, je dosegel 14 točk.

Odločilni trenutki tekme so bili dobri dve minuti pred koncem, ko je najprej Dejan Čigoja zadel trojko za vodstvo Portoroža za tri točke, v naslednjem napadu pa še Igor Tratnik. Pet točk naskoka (69:74) pa je bilo za domačine vendarle prevelik zalogaj za zadnjo minuto, v kateri so na vsak način hoteli narediti preobrat, vendar brez uspeha.

V šestem krogu bo Elektra gostovala v Grosupljem, Portorož pa bo gostil zasedbo Tajfuna.

Pikrck |  18 .11. 2013 ob  08: 57
Ekipa na sliki sigurno ni premagala Elektre.