Nov obračunski interval za Mobitelove naročnike

Največji slovenski telekomunikacijski operater Telekom Slovenije bo za naročnike storitev mobilne telefonije Mobitel s 1. oktobrom uveljavil nov obračunski interval klicev. Gre za interval 60/60, kar pomeni, da bo Telekom polno obračunal vsako začeto minuto pogovora.

Nov obračunski interval bo veljal za obračun pogovorov v Sloveniji, in sicer za vse naročnike storitev Mobitel, razen za naročnike paketov Džabest 250, Džabest 2000, Džabest 3000 in Itak Džabest, so za STA pojasnili v Telekomu Slovenije.

Za predplačniške uporabnike ostaja obračunski interval nespremenjen, torej 60/1, kar pomeni, da se prva minuta pogovora obračuna v celoti, nadaljnji pogovor pa glede na porabljene sekunde. Kot pravijo v Telekomu, je odločitev o spremembi obračunskega intervala njihova poslovna odločitev, ki so jo sprejeli na podlagi analiz tržnih razmer in uporabe njihovih storitev.

Naročniki lahko menjajo operaterja

"Prepričani sicer smo, da imajo naši uporabniki izbrane pakete, ki najbolje odgovarjajo njihovim potrebam, tako da večjih sprememb pri cenah pogovorov pri posameznikih ne pričakujemo," so dodali.

Zveza potrošnikov Slovenije ob tem pojasnjuje, da imajo naročniki v času do začetka veljave spremembe obračunskega intervala možnost, da preverijo, ali je njihov operater še vedno dovolj konkurenčen ali pa ga bodo zamenjali. Slednje lahko brez sankcij storijo tudi, če so z Mobitelom sklenili pogodbo o vezavi, piše na spletni strani zveze.

Vendar pa še vedno velja, da bodo morali vsi, ki so kupili opremo po subvencionirani ceni, zanjo ob zamenjavi doplačati, ne glede na to, ali jo bodo vrnili - v tem primeru se zaračuna uporabnina - ali jo zadržali - v tem primeru se plača preostalo vrednost.

Pri Zvezi potrošnikov Slovenije si sicer prizadevajo, da potrošniki ne bi bili na operaterja vezani tudi z opremo, a kot pravijo, zaradi različnih vzrokov njihova pobuda do zdaj še ni bila upoštevana.

Simobil prav tako uveljavlja obračunski interval 60/60

Drugi največji slovenski mobilni operater Simobil ima za odhodne klice na naročniških in predplačniških paketih v Sloveniji prav tako uveljavljen obračunski interval 60/60.

V Tušmobilu so za STA pojasnili, da je obračunski interval odvisen od paketa, ki ga izbere uporabnik. V večini starejših paketov je obračunski interval 30 sekund, v novejših paketih, kot sta Free in Najbližji, pa 60 sekund.

V Debitelu uporabljajo štiri različne intervale

Pri novejših naročniških paketih, ki imajo zakupljene minute, obračunavajo klice v omrežja Mobitel, Debitel in Izimobil po intervalu 60/15, tako za zakupljene enote, kakor tudi za minute nad zakupljeno količino. Za klice v vsa ostala mobilna in stacionarna omrežja v Sloveniji pa je v teh paketih interval 60/30 in velja tako za zakupljene enote, kakor tudi za minute nad zakupljeno količino.

Pri starejših Debitelovih naročniških paketih, ki nimajo zakupa minut, je obračunski interval 60/1 in je enak za klice v katerokoli omrežje v Sloveniji. V predplačniškem paketu Debikartica pa imajo obračunski interval 30/30.

Uporabniki Izimobila imajo možnost izbire med tremi različnimi obračunskimi intervali. V paketih Izidoma in Izi brez meja je obračunski interval 15/15, v paketu Izi008 je interval 60/15, v paketu Iziklepet pa 180/15.

T-2 ima za uporabnike mobilnih paketov z vključenimi količinami storitev ali zakupljenimi enotami uveljavljen obračunski interval 60/60. Ko porabijo vse vključene količine, se jim opravljene storitve pri klicih sicer obračunavajo po intervalu 60/1. Izven zakupljenih količin pa uporabljajo interval 60/1.

Ponudnik storitev mobilne telefonije Bob klice v domačih mobilnih in stacionarnih omrežjih obračunava po intervalu 60/60.

Družbi Amis in Telemach pojasnil glede intervalov še nista posredovali.

Nikoli več.... |  05 .09. 2013 ob  22: 14
Nikoli več nobene vezave...ne za pogodbo, še manj pa za opremo oz. telefon, ki se pogosto pokvari pred iztekom pogodbe !!!
Tamiko |  05 .09. 2013 ob  14: 45
Jah sej najboljš je za operaterja da reče če komu kaj ne paše pa naj zamenja operaterja. Potem pa to želiš res narediti pa ti zaračunaj tako vsoto, da te srat prime. Telekomu in Simobilu gre samo za denar, zato pa se tudi tako obnašata in jima je praktično vseeno če ljudje odhajajo drugam, h konkurenci. Še posebej je na udaru Telekom, ki ga povrh vsega ščiti še država in se mu ni treba bati za nič. Nič bat še prosili nas boste da se vrnemo nazaj, pa tega ne bomo želeli. Sama pohlepnost vas je. In nič drugega ne delate kot obirate ljudi...
simobil pred sezono, |  05 .09. 2013 ob  12: 48
mobitel po sezona, dogovor pač