Nadal prvi finalist zaključnega turnirja

Španec Rafael Nadal je prvi finalist zaključnega turnirja najboljših teniških igralcev v Londonu. V polfinalu je v obračunu dolgoletnih zagrizenih tekmecev s 7:5 in 6:3 premagal Švicarja Rogerja Federerja.

V svojem šele drugem finalu na tem tekmovanju (leta 2010 ga je izgubil prav proti Federerju) se bo Nadal v ponedeljek pomeril z zmagovalcem dvoboja med Srbom Novakom Đokovićem in Švicarjem Stanislasom Wavrinko, obračun se bo začel ob 21. uri.

V prvem nizu sta tekmeca do izida 4:4 osvajala svoje servise, Federer je v osmi igri zapravil tri priložnosti za odvzem servisa. Kar ni uspelo njemu, je v naslednji igri Nadalu, a tudi Švicar mu je hitro vrnil, tako da je bil izid izenačen 5:5. Toda niz "brakov" se je nadaljeval, Špancu je uspel še en, nato pa je osvojil tudi 12. igro in povedel z 1:0 v nizih.

V drugem nizu je Nadal tekmecu odvzel servis že v peti igri, z drugim "breakom" v tem delu pa si je nato zagotovil zmago, 22. v njunih 32 medsebojnih tekmah.