Koprski policisti najmanj učinkoviti?

Ljubljanska Fakulteta za upravo je v sodelovanju z Ekonomsko fakulteto (UL) izvedla Ciljni raziskovalni projekt z naslovom Vzpostavitev sistema merjenja učinkovitosti, uspešnosti in kakovosti v slovenski policijiV okviru projekta so raziskovalci med drugim ugotovili, da je PU Koper med najmanj učinkovitimi policijskimi upravami v Sloveniji. Kako rezultate komentirajo na PU Koper?

Namen raziskave je bil postavitev metodologije za merjenje učinkovitosti in kakovosti v policiji, raziskovalci pa so izmerili tudi zadovoljstvo zaposlenih v policiji. Navedeni projekt sodi v sklop raziskav, ki bi omogočile vzpostavitev modela za ugotavljanje uspešnosti in učinkovitosti policijskih enot. 

V okviru projekta so raziskovalci na podlagi javno dostopnih podatkov, kot so letna poročila policije in podatki Statističnega urada RS, merili tudi učinkovitost posameznih policijskih uprav, pri čemer je raziskava zajela vseh 11 policijskih uprav, ki so obstajale pred projektom Libra (danes jih je osem). Pri tem so ugotovili, da sta bili v letu 2010 najbolj učinkoviti Policijska uprava (PU) Novo mesto in PU Slovenj Gradec (slednja je bila s projektom Libra pridružena PU Celje), najmanj učinkoviti pa PU Koper in PU Celje.

Anita Leskovec, tiskovna predstavnica PU Koper, pravi: "Po naših informacijah so raziskovalci upoštevali število zaposlenih in število dogodkov na vsaki policijski upravi. Ker pa imamo na PU Koper relativno veliko tako imenovanih schengenskih policistov, ki varujejo zunanjo mejo, so se dogodki seveda porazdelili tudi med te. Posamezne sklope raziskave težko ocenjujemo, zagotovo pa so nam vse raziskave dobrodošle." Kot je še dodala Leskovčeva, bodo rezultate uporabili pri nadaljnjem delu in tako zagotovili učinkovitejše delo.

Najbolj zadovoljni s pripadnostjo, najmanj z nagrajevanjem

Raziskava je pokazala tudi, da so slovenski policisti najbolj zadovoljni s pripadnostjo kolektivu, krajem službovanja in svojim delom, najmanj pa s sistemom nagrajevanja, sistemom napredovanja in plačo. Med policisti se je najbolj povečalo zadovoljstvo z delovnim časom, delovanjem sindikata in s psihohigiensko oskrbo policistov, na drugi strani pa se je najbolj povečalo nezadovoljstvo s sistemom napredovanja, sistemom nagrajevanja in izplačevanjem nadur. Največji delež policistov si glede na pretekle raziskave želi spremembe pri sistemu nagrajevanja, pri pogojih dela in pri ugledu policije v javnosti, je zaključila Nina Tomaževič, ki je opravila ta del raziskave.

Sorodne vsebine:

Previdno in na pot le z zimsko opremo

Na avtobusnem postajališču sprožil bombo

Oropala bencinski servis!

Deli novico: