Koprčanke izgubile v Kamniku

Odbojkarice Calcita Volleyballa so v prvi polfinalni tekmi 1. DOL za ženske premagale Luko Koper s 3:0 (21, 25, 23). Povratna tekma bo na sporedu v sredo, 18. marca, ob 18:30 uri v Kopru. Ekipi igrata na dve zmagi.

V četrtfinalu končnice državnega prvenstva so se kamniške in koprske odbojkarice, ki so se pomerile že v polfinalu pokala (zmagale so Koprčanke) v polfinale uvrstile po dveh zmagah, precej lažje delo pa so imele varovanke Marka Kalca, ki proti Vitalu niso izgubile niti niza, medtem ko so Kamničanke po domači zmagi s 3:0 na gostovanju v Puconcih slavile šele v petem nizu.

Borben začetek

Do prvega tehničnega odmora prvega niza sta se ekipi borili za vsako točko, se menjavali v vodstvu, s točko Marine Barič pa so s točko prednosti nanj odšle gostje. Vendar so bile domače tiste, ki so prve povedle za dve točki (12:10). S točko Lane Ščuka je bilo že plus tri za domačinke (14:11). Po delnem izidu 3:0 se je zanj odločil še domači trener, kajti Koprčanke so izid na štirinajsti točki izenačile, z asom Amande Bible pa povedle s 15:14. Svojo prednost so gostje ohranile tudi ob drugem tehničnem odmoru. Na servis Elene Kučej so domače pobegnile za dve točki (19:17), z novim asom Petre Vrhovnik pa spet za tri (22:19). Urška Igličar je z uspešnim napadom poskrbela za tri zaključne žoge za vodstvo z 1:0 v nizih. Domačinke so po napaki Dajane Lucas izkoristile že prvo.

Na krilih zmage v uvodnem nizu so domače odbojkarice začele drugega in hitro povedle s 4:0. Po polminutnem odmoru Marka Kalca je bila v napadu uspešna še Vrhovnikova, toda po dveh asih Nuše Ferlinc so se Koprčanke približale le na točko zaostanka (5:6), na prvi tehnični odmor pa so odšle z dvema točkama zaostanka. Kamničanke so do drugega tehničnega odmora pobegnile za pet točk. Gostje so se z dobro igro v obrambi približale, izid izenačile na 21. točki. Koprčanke so z blokom Tine Kaker povedle, Vrhovnikova je hitro izenačila. Z asom Biblove so do prve zaključne žoge v drugem nizu prišle Koprčanke, ki so zapravile tudi drugo. Kar ni uspelo njim, je s točko Kučejeve in nato še Ščuke uspelo domačim.

Koprčanke odlično v tretji niz

V tretjem nizu so prve do prednosti dveh točk prišle gostje (5:3), a so z uspešnim napadom Ščuke na prvi tehnični odmor s točko prednosti odšle domačinke. Z asom, tokrat Kučejeve, je bilo na semaforju 12:8 za Calcit, ki je tudi z nekaj sreče na drugi tehnični odmor odšla s prednostjo petih točk. Vrhovnikova je poskrbela za vodstvo s šestimi, Zala Kranjc pa s pogumno potezo ob mreži že s sedmimi točkami naskoka (18:11). Ko je bila v naslednjem napadu uspešna še Igličarjeva, je bilo vprašanje zmagovalk na prvi polfinalni tekmi končnice državnega prvenstva odločeno.

jjz |  16 .03. 2015 ob  10: 57