KOPRČANI SLAVILI PO INFARKTNI KONČNICI: V zadnji minuti zadeli trojko

Koper

Za igralci ekipe BC Koper je prva domača tekma v letošnjem letu – in to kakšna tekma. Na derbiju zahodnega dela 4. SKL so v domači dvorani Srednje tehniške šole (STŠ) v Kopru gostili KK Gorenja vas ter po infarktni končnici dosegli šesto zaporedno zmago. Slavili so s 65:63.

Ekipi sta bili pred polno dvorano v prvem delu tekme 12. kroga popolnoma izenačeni. Po prvih 20 minutah zanimive in borbene košarke je bil rezultat izenačen na 32:32. Domači košarkarji pa so v nadaljevanju strnili obrambo in gostom dovolili doseči le devet točk. Pred zadnjo četrtino so tako povedli na 10 točk razlike.

Kljub temu je sledil infarktni zaključek, ki je bil pogojen z nepopustljivostjo obeh ekip in izjemne naelektrenosti dvorane. V zadnji minuti srečanja so Koprčani s ključnim metom za tri točke odločili zmagovalca in tekmo zaključili z rezultatom 65:63.

"Tekma je bila napeta, na to smo se pripravljali dosti časa in vedeli smo, da bo težka. Priigrali smo si zasluženo zmago. Hvala navijačem, da so nas prišli gledat in podpirat. Brez njih verjetno ne bi zmogli," je po napeti tekmi povedal Erik Benigar iz BC Koper.

Naslednja domača tekma košarkarje iz Kopra čaka že v sredo. V dvorani STŠ bodo proti ekipi iz Radovljice skušali priigrati sedmo zaporedno zmago.