KOPRČANI ŠE ŠESTIČ ZMAGALI: Tokrat so v Bonifiki padli Dolenjci

Rokometaši Kopra so v 14. krogu lige NLB premagali novomeško Krko s 27:21 (13:12).

Koprčani so prišli do svoje šeste zmage v sezoni, potem ko so bili večji del tekme v ospredju proti tekmecem z Dolenjske. Koper ima po novem tri točke prednosti pred Krko, ki ostaja na osmem mestu po devetem porazu.

Koprčani so imeli večji del prvega polčasa pobudo in v njem vodili za dva, tri in tudi štiri gole. Toda v končnici tega dela igre so Dolenjci praktično izničili zaostanek in napovedali zanimiv boj v drugem polčasu.

V uvodnih minutah tega dela so Primorci dosegli tri zadetke zaporedoma in spet pobegnili za štiri gole (16:12), po zaporednih zadetkih Jake Avsca pa v 47. minuti prvič povedli za pet zadetkov. Podobno prednost so obdržali do konca.

Pri domačih je bil najboljši strelec Grega Krečič z devetimi goli, pri gostih pa Andraž Kete z osmimi.

Koprčani bodo v 15. krogu v soboto gostovali v Mariboru, Novomeščani pa bodo gostili Celjane.

* Dvorana Bonifika, gledalcev 444, sodnika: D. in I. Ivančič (oba Gorišnica).
* Koper: Krečič 9 (4), Marić 4, Smolnik 3, Avsec 3, Sokolič 3, Planinc 1, Makuc 1, Moljk 1, Guček 1, Dolenc, Štavar, Breznikar, Stopar, Konjevič, Dobaj, Žagar.
* Krka: Bevec 3, Avsec 3, Pršina, Hvastija, Irman 3, Jakše 3, Plut, Klemenčič, Rašo, Batagelj 1, Brajer, Kukman, Windischer, Matko, Kete 8 (4), Urbič.
* Sedemmetrovke: Koper 4 (4), Krka 6 (4).
* Izključitve: Koper 8, Krka 12 minut.