KOPRČANI DOBILI POLFINALNO VSTOPNICO! V gosteh so premagali ptujsko Dravo

Nogometaši Kopra so se v polfinalu pokala Pivovarne Union pridružili Celju in Domžalam, potem ko so v četrtfinalu v gosteh premagali ptujsko Dravo z 2:0. Zadnjega polfinalista bo dal obračun med Nafto 1903 in Olimpijo, ki se bo začel ob 17.30.

Koper je po neprepričljivih uvodnih 25 minutah le povedel v 29. minuti, ko je iz bližine zadel vodilni strelec prve lige Nardin Mulahusejnović. V 34. minuti so po igranju z roko domači prišli do najstrožje kazni, z bele pike je streljal Anton Rogina, med vratnicama koprskih vrat pa se je z obrambo izkazal Ivan Vargić, ki je nekaj minut pred tem zamenjal poškodovanega Davida Adama.

V drugem polčasu dolgo časa ni bilo omembe vredne priložnosti, v 81. minuti pa je Mulahusejnović po samostojni akciji, ko je prodrl v kazenski prostor, podvojil prednost Kopra in mu zagotovil polfinalno vstopnico.

⏹ LIVE | 90’ NK Drava Ptuj - FC Koper 0:2 Konec je srečanja na Ptuju! Koprčani so v polfinalu Pokala Slovenije! #forzakoper????????

Posted by FC Koper on Wednesday, April 28, 2021

Danes ob 17.30 bo Nafta 1903 v zadnjem četrtfinalu pričakala vodilno ekipo Prve lige Telekom Slovenije Olimpijo. Že v torek pa so si polfinale priigrali nogometaši Celja in Domžal. Celjani so v prvem četrtfinalnem obračunu premagali Kalcer Radomlje z 2:0 (0:0), ob koncu tekme sta ob igralcu več zadela Amadej Brecl in Luksa Kerin, Domžale pa v drugem Maribor z 2:1 (2:0). Matej Podlogar in Arnel Jakupović sta v prvem polčasu zadela za Domžale, Denis Klinar pa v drugem za Maribor.