Kanalci v finalu pokala!

Posočje

Odbojkarji Salonita Anhovo so v drugi polfinalni tekmi zaključnega turnirja slovenskega pokala v Mariboru premagali Lunos Maribor s 3:1 (-19, 22, 17, 27) in se bodo v finalu pomerili s Calcitom Volleyballom, ki je presenetljivo izločil ACH Volley.

Odbojkarji Salonita Anhovo so v drugi polfinalni tekmi premagali Lunos Maribor in se uvrstili v jutrišnji finale, v katerem se bodo ob 17.30 pomerili s Calcitom Volleyballom. Primorska ekipa si je zaslužila zmago, a je treba reči, da se je zanjo morala zelo potruditi, saj je Lunos prikazal eno boljših iger v letošnji sezoni.

Mariborčani so tekmo začeli silovito, do prvega tehničnega odmora (8:3) so vsak napad končali s točko, uspešni pa so bili Jan Planinc, Jernej Detela in Matej Mihajlović. Na drugi strani mreže je bil za igro razpoložen le Israel Dos Santos, kar pa je bilo premalo, da bi se gostje enakopravno kosali z gostitelji. Ti so še naprej držali niti igre v svojih rokah, povedli s 14:8, šest točk prednosti pa obdržali tudi ob drugem tehničnem odmoru. V nadaljevanju je razigrani dvojec Mihajlović - Detela dosegal točke kot za stavo, tako da so Mariborčani povedli z 20:13. Ekipa Salonita je s točkami Dos Santosa in Dejana Čabarkape znižala vodstvo gostiteljev na štiri točke (23:19), to pa je bilo tudi vse, kajti Dalibor Šmitran je z blokom dosegel 24., nato pa z neugodnim začetnim udarcem še 25. točko.

Nadaljevanje bolj izenačeno

Drugi niz so bolje začeli Primorci, ki so s pridom izrabili nihanja v igri mariborske ekipe. Ob prvem tehničnem odmoru so vodili za dve točki. V naslednjem napadu so prednost povišali na tri točke, trener Alen Kranjc je vzel pol minute odmora, kar se mu je obrestovalo, kajti v nadaljevanju sta Detela, ki je začetne udarce izvajal zelo natančno, in Planinc, ki je bil neustavljiv v napadu, poskrbela za preobrat in vodstvo 11:10. Gostom je nato uspel nov prebrat, na drugi tehnični odmor so odšli s točko prednosti. Nadaljevanje je minevalo v izenačeni igri, saj si nobena ekipa ni priigrala višje prednosti. V ključnih trenutkih pa so bili bolj odločni gostje, ki so povedli 24:22, z neugodnim začetnim udarcem Urbana Česnika pa osvojili točko za izenačenje v nizih.

Primorski odbojkarji so tudi v tretjem nizu zaigrali zanesljivo, ob prvem tehničnem odmoru so vodili za tri točke, nato pa osvojili še dve točki, s tem pa prednost povišali na pet točk. Tedaj je namesto Detele v igro vstopil Žiga Donik, a menjava ni prinesla pričakovanega rezultata. Pobuda je bila še naprej na strani Salonita, ki je s točkami Čabarkape in Dos Santosa vodstvo povišal na 13:7, ob drugem tehničnem odmoru pa je bilo 16:11 za Primorce. Ti so še naprej igrali nepopustljivo, zbrano in odločno, njihova prednost je rasla, ob koncu niza je znašala osem točk.

O zmagi so odločale malenkosti

Kakovost in zrelost so odbojkarji iz Anhovega dokazali tudi v uvodnih minutah četrtega niza, ko so po nekaj uspešnih napadih povedli z 8:4. Za štiri točke so vodili tudi pri 13:9, v nadaljevanju pa so za nekaj minut pobudo na igrišču prevzeli Mariborčani, pri rezultatu 15:15 izničili prednost tekmeca, ki pa je vendarle ob drugem tehničnem odmoru obdržal točko prednosti, nato pa jo povišali na tri točke. A se mariborski odbojkarji niso predali, rezultat so spet izenačili (18:18). Ekipi sta se nato menjavali v vodstvu, prvo priložnost za zmago v nizu pa so imeli gostitelji pri rezultatu 24:23, vendar so jo zapravili, nato pri vodstvu 25:24 še drugo, potem so dve zaključni žogi imeli gostje, ju zapravili, tretjo pa je najboljši igralec tekme Dos Santos udejanjil v zmago.

"Po zmagi v prvem nizu smo bili na pragu uspeha tudi v drugem, a smo ga izgubili in se v igro vrnili šele v četrtem nizu. V odločilnih trenutkih smo bili premalo zbrani in tekmecu čestitam za zmago," je tekmo ocenil kapetan Lunosa Maribor Iztok Žitnik.

"O zmagi so odločale malenkosti, naša vztrajnost, nepopustljivost. Pomembno je, da smo se po izgubljenem prvem nizu pobrali in z dobro igro zmagali. Finale bo nova zgodba, poskušali bomo osvojiti lovoriko," je povedal kapetan Salonita Anhovo Dejan Čabarkapa.