IZJEMNA BORBA KOPRČANOV: Napetost je visela v zraku do zadnjega

Za koprskimi košarkarji je še ena tekma v domači dvorani. Na predzadnji tekmi 4. SKL so v Kopru gostili KK Radovljica. V sklopu 13. kroga so po izjemni borbi slavili z 80:77.

Tekma je bila že od samega začetka zelo napeta. Ekipi sta bili celotno tekmo dokaj izenačeni. V 9. minuti je Matic Hrabar zadel met za tri točke in s tem prvo četrtino zaključil s 27:18.

Košarkarji BC Koper so v nadaljevanju imeli nekoliko težav v obrambi, ob tem pa so imeli nasprotniki priložnost približati rezultat. Tako se je prva polovica igre zaključila z 41:37.

V nadaljevanju tekme sta si bili ekipi vedno bolj izenačeni in zadnjo četrtino so si Koprčani s težko borbo priigrali vodilni rezultat z 61:59. Napeta tekma se je zaključila z nepopustljivostjo obeh ekip in izjemno izenačenim rezultatom, vendar pa so domači košarkarji kljub vsemu uspeli ostati zbrani in tekmo zaključili kot zmagovalci z 80:77.

Igralec BC Koper Andrej Volk je po tekmi povedal: "Težko prigarana zmaga. Ponovno se je pokazalo, da če nismo od prve minute pravi, nas lahko premaga vsaka ekipa. Na koncu smo izvlekli zmago, kar je edino pomembno, vse ostalo pa je treba čim prej pozabiti in se fokusirati na naslednjo tekmo."

Konec tedna Koprčane čaka že nova, zadnja tekma 4. SKL. Tokrat odhajajo v goste, kjer se bodo pomerili s KK Podbočje. V sklopu 14. kroga se bodo borili za ohranitev prvega mesta na lestvici in se potegovali za deveto zaporedno zmago.