Birsa podajal za zmago Milana

Goriška

Nogometaši so v elitni ligi prvakov včeraj odigrali tekme 5. kroga v skupinah E do H. V Glasgowu je slovenski reprezentant Valter Birsa podajal za gole Milana, ki je s 3:0 premagal Celtic. V tej skupini pa je Ajax ugnal Barcelono z 2:1. Zenit St. Peterburg in Atletico Madrid sta igrala 1:1, Borussia Dortmund pa je premagal Napoli s 3:1.

Na Škotskem so se kot strelci izkazali Kaka (13.), Cristian Zapata (48.) in Mario Balotelli (60.), odlično predstavo pa je pokazal Birsa, ki je sodeloval pri prvih dveh akcijah svoje ekipe in bil obakrat podajalec pri zadetkih. V skupini H je sicer Barcelona doživela prvi poraz v ligi prvakov; Katalonci so kljub porazu v Amsterdamu ostali prvi v skupini, imajo deset točk, Milan je drugi z osmimi, Ajax jih ima sedem. Za Nizozemce sta zadela Thulani Serero v 19. in Danny Hoesen v 42., Xavi pa je v 49. nato le znižal z bele točke.

Londonski Chelsea je kljub porazu v Baslu tudi že napredoval v osmino finala. Domači pa so tudi ohranili upe na napredovanje, potem ko je edini gol na tekmi dosegel Mohamed Salah v 87. minuti. Z delitvijo točk, a brez golov, se je končala druga tekma te skupine Steaua - Schalke, tako da ima Chelsea pred zadnjim krogom devet točk, Basel osem, Schalke pa sedem.

Dobro kaže tudi drugemu londonskemu klubu Arsenalu. Mesut Özil je sicer zastreljal enajstmetrovko, a so topničarji kljub temu premagali Olympique z 2:0. Za hitro vodstvo je poskrbel Jack Wilshere v prvi minuti, vratar Olympiqua Steve Mandanda je v 37. ubranil strel z bele točke, končni izid je postavil Wilshere z drugim zadetkom v 65. minuti. Arsenal v tej skupini vodi z 12 točkami, po devet jih imata Burussia in Napoli. Borussia je v derbiju večera v tekmi, polni priložnosti in dobrih obramb obeh vratarjev, premagala Napoli s 3:1. Prvi gol je z bele točke dosegel Marco Reus (10.), na 2:0 je povišal Jakub Blaszczykowski (60.), nekaj upanja je za goste prinesel Lorenzo Insigne (71.), a je rezervist Pierre-Emerick Aubameyang (78.) postavil piko na i.

Atletico ostaja neporažen, nima pa več stoodstotnega izkupička. V St. Peterburgu je igral nedoločeno 1:1, za točko Rusov pa je kriv tudi Toby Alderweireld, ki je premagal svojega vratarja. V pravo mrežo je pred tem zadel Raul Garcia. Na drugi tekmi te skupine prav tako ni bilo zmagovalca, dunajsko Austrio je v vodstvo popeljal Roman Kienast (12.), za Porto je izenačil Jackson Martinez (48.). Zenit je s šestimi točkami drugi za Atleticom s 13, Porto na tretjem mestu ima pet točk.

Na sporedu danes:

V sredo bodo še tekme v skupinah A do D, pari pa so Bayer Leverkusen - Manchester United, Šahtar Donjeck - Real Sociedad, Juventus - Koebenhavn, Real Madrid - Galatasaray Carigrad, Paris St. Germain - Olympiakos Pirej, Anderlecht - Benfica Lizbona, CSKA Moskva - Bayern München in Manchester City - Viktoria Plzen.