ARENA BONIFIKA OSTAJA NEOSVOJENA TRDNJAVA: Tigri po napetem boju premagali Rogaško (VIDEO)

Košarkarji Sixt Primorske so v 11. krogu lige Nova KBM premagali Rogaško s 87:79 (24:19, 48:39, 63:63). Sixt Primorska je s tem zabeležila sedmo zaporedno zmago v ligi Nova KBM, tako da leto 2018 končuje na vrhu v obeh tekmovanjih, ki se jih udeležuje. V drugi jadranski druščini ima po trinajstih krogih 12–1, v državnem prvenstvu pa je v enajstih tekmah izgubila le dvakrat. Sicer pa so bili košarkarji Sixta Primorske na nedavnem izboru najboljših športnikov Primorske izbrani za najboljšo ekipo.

Do zmage proti Rogaški, ki je poleg Petrola Olimpije in Sutjeske iz Nikšića edina ekipa s skalpom Koprčanov v tej sezoni, je prišla po hudi borbi. Vodila je sicer večji del tekme, na začetku drugega polčasa tudi s 53:39, vendar Slatinčani, ki so ravno v prejšnjem krogu prekinili niz petih porazov, so pokazali, da se vračajo v formo, ki jih je krasila na začetku sezone.

Rezultat so izenačili pri 57:57, na zadnji mali odmor odšli s 63:63, nato pa za tri minute povsem zastali in gostiteljem dopustili delni rezultat 10:0. Izkušena in kakovostna zasedba Sixt Primorske prednosti 73:63 ni izpustila iz rok, čeprav so gostje 'grizli' vse do zadnjih sekund, saj niso želeli izgubiti za več, kot so dobili prvo tekmo.

Pri zaostanku šestih točk prva tekma se je končala s 70:64 je najboljši posameznik pri Rogaški Rashun Davis (22 točk, 8 podaj, trojke 2:8) zgrešil tri poskuse za tri točke, na drugi strani pa je prvi strelec tekme Marko Jagodić Kuridža (23 točk, 11 skokov, 4 podaje, indeks 31) s črte prostih metov poskrbel, da je bil končni izid 87:79.

Liga Nova KBM se bo nadaljevala 5. januarja; Sixt Primorska bo gostovala v Laškem, Rogaško pa doma čaka Šenčur Ggd.

Napeto končnico včerajšnje tekme si lahko ogledate v spodnjem videoposnetku.

* Dvorana Bonifika, gledalcev 650, sodniki: Javor (Ljubljana), Škrbec (Kranj), Pohleven (Maribor).
* Sixt Primorska: Ferme 10 (2:4), Harris 13 (4:5), Čakarun 14 (2:2), Marinković 11 (1:2), Hodžić 8, Jagodić Kuridža 23 (12:15), Šiško 6, Vončina 3.
* Rogaška: Kosič 11 (5:6), Davis 22 (8:8), Mijović 10, Šantelj 9, Bilić 3, Sarajlija 17, Tomić 4, Knežević 3 (1:2).
* Prosti meti: Sixt Primorska 21:28, Rogaška 14:16.
* Met za tri točke: Sixt Primorska 8:18 (Ferme 2, Hodžić 2, Šiško, Harris, Jagodić Kuridža, Vončina), Rogaška 13:39 (Sarajlija 5, Mijović 2, Kosič 2, Davis 2, Bilić, Šantelj).
* Osebne napake: Sixt Primorska 21, Rogaška 27.
* Pet osebnih: Šiško (39.), Tomić (39.).