Nova zmaga portoroških košarkarjev

Košarkarji Portoroža so včeraj v 13. krogu lige Telemach po podaljšku premagali Grosuplje z 79:71 (18:26, 34:43, 47:58, 62:62).

* Dvorana Brinje, gledalcev 500, sodniki: Petek (Maribor), Gajšek (Podčetrtek), Pur (Šmarje pri Jelšah).
* Grosuplje: Krubally 14 (4:8), Antonijević 15 (2:2), Trampuš 5, Julević 11 (1:2), Krušič 11 (1:3), Williams 7 (3:3), Jerman 4, Burrage 4.
* Portorož: Tratnik 11 (4:4), Zagorc 19, Špan 16 (2:2), Petrovčič 5 (1:2), Buda 2 (0:2), Hodžić 4 (2:2), Ožbolt 13 (6:6), Markič 9 (3:4).
* Prosti meti: Grosuplje 11:18, Portorož 18:22.
* Met za tri točke: Grosuplje 4:19 (Antonijević 3, Trampuš), Portorož 7:22 (Zagorc 3, Špan 2, Ožbolt, Tratnik).
* Osebne napake: Grosuplje 22, Portorož 22.
* Pet osebnih: Krušič (41.).

Boj za četrto mesto, zadnje, ki vodi v ligo za prvaka, bo očitno ogorčen do zadnjega kroga. Grosupeljčani so namreč zapravili priložnost, da bi se pet krogov pred koncem rednega dela oddaljili neposrednemu tekmecu na dve zmagi. Izgubili so praktično že dobljeno srečanje in se tako po točkah izenačili s Portorožem, ki je dobil obe medsebojni tekmi.

Podatek, da so gostje iz Lucije prvič na srečanju povedli šele v podaljšku, zgovorno priča o razmerju moči na srečanju. Grosuplje, ki je na zadnjih sedmih tekmah izgubilo le proti vodilnemu Heliosu, je vodilo od prve do zadnje minute rednega dela. Toda v zadnji četrtini je doseglo le dva koša, oziroma ni zadelo v zadnjih petih minutah in pol, tako da so se gostje približali in izsilili podaljšek.

Tu je bila ključna trojka prvega strelca tekme Jake Zagorca, ki sta ji sledila še dva prosta meta Igorja Tratnika za prednost 71:66, ki je domačinom ni več uspelo izničiti.

V naslednjem krogu (1. 2.) bo Grosuplje gostovalo v Rogaški Slatini, Portorož pa se bo doma pomeril z Elektro.