Delničarji Intereurope so na današnji skupščini med drugim na predlog Gorenjske banke zmanjšali število nadzornikov s sedem na šest ter imenovali štiri nove člane nadzornega sveta - predstavnike kapitala. Zmanjšanju števila delavskih predstavnikov v nadzornem svetu so sicer nasprotovali v delavskem svetu.
Skupščina je danes potrdila nasprotni predlog Gorenjske banke, ki je predvideval zmanjšanje števila predstavnikov zaposlenih v nadzornem svetu iz treh na dva člana, so po današnji skupščini sporočili iz koprske družbe.
Svet delavcev Intereurope in predstavniki delavcev v nadzornem svetu so delničarjem in upravi sicer pred dnevi poslali poziv, naj predloga Gorenjske banke ne sprejmejo. Prevlada glasov delničarjev v nadzornem svetu ob sedanjem številu delavskih predstavnikov po njihovem ni ogrožena, menijo pa, da želi Gorenjska banka s predlogom zmanjšati morebitno "preveliko" moč delavskih predstavnikov in okrepiti lastno glasovalno moč.
Delničarji so danes sicer za nove člane nadzornega sveta s štiriletnim mandatom (starim članom se v tem letu izteče mandat) imenovali Klemna Boštjančiča (po nasprotnem predlogu Gorenjske banke), Igorja Mihajlovića (po nasprotnem predlogu NLB), Mašo Čertalič, ki že opravlja funkcijo članice nadzornega sveta od leta 2009, in Mira Medveška (po nasprotnem predlogu SKB).
Na skupščini, na kateri je bilo zastopanih 78,5 odstotka delnic z glasovalno pravico, so se delničarji sicer poleg tega seznanili z letnim poročilom koncerna za leto 2012 ter s prejemki članov uprave in nadzornega sveta za minulo leto, prav tako pa so upravi in nadzornemu svetu podelili razrešnico. Skupščina je imenovala tudi revizorja za poslovno leto 2013, in sicer bo to ljubljanska družba Ernst & Young. Napovedanih izpodbojnih tožb ni bilo, so sporočili z Intereurope.
Koncern Intereuropa je lani ustvaril 188,4 milijona evrov prihodkov od prodaje, skupina pa je leto sklenila s 7,2 milijona evrov izgube iz poslovanja in 13,4 milijona evrov čiste izgube, kar so v družbi pripisali prodaji logističnega centra v Rusiji.