Zmaga izolskih rokometašev

Rokometaši Istrabenza Plinov Izole so v 6. krogu 1. NLB Leasing lige premagali Slovan s 26:25 (13:14).

Začetek tekme je pripadel gostom, ki so povedli s 7:5. V 14. minuti je Jure Dobelšek ušel v protinapad, s prekrškom ga je ustavil Elvin Čosić. Po reakciji Dobelška sta na koncu oba rokometaša dobila rdeča kartona. Do konca prvega dela je bil izid dvakrat izenačen, na odmor so z golom prednosti odšli Ljubljančani.

V nadaljevanju je bil izid še vedno dolgo časa izenačen, potem so do prve prednosti prišli domači (20:19), malo zatem prvič še za dva zadetka (22:20). Razigral se je domači vratar Dragan Kevič in Izolani so v zadnji minuti vodili s 26:25, Matevž Čemas pa je imel priložnost za izenačenje, a je bil ob njegovem strelu vratar domačih spet na mestu. Najboljša strelca pri domačih sta bila Žiga Smolnik z osmimi in Amel Redžić s šestimi zadetki, pri Slovanu pa je Domen Pogačnik dosegel devet golov.

Ljubljanska ekipa bo v naslednjem krogu v petek, 18. oktobra, gostila Krško, izolska pa bo v nedeljo, 20. oktobra, gostovala pri velenjskem Gorenju.

Istrabenz Plini Izola - Slovan 26:25 (13:14)

Športna dvorana, gledalcev 300, sodnika: Lah in Sok (oba Ormož).

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Jurič 2, J. Jelovčan, Božič 5, Matešič, Stepančič 1, Kojić, Bubnič, Čosić 1, Markovič, R. Jelovčan, Redžić 6, Vukovič, Smolnik 8, Kević, Vidic 3.
Slovan: Sankovič, Bogdanič, Erak, Grojzdek, Dobelšek 1, Čemas 4, Skušek, Kete, Pogačnik 9, Župič, Škerlak 3, Andoljšek, Lazović, Tomšič 5, Vuglač 3, Kastelic.
Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 4 (6), Slovan 2 (3).
Izključitve: Istrabenz Plini Izola 12, Slovan 14 minut.
Rdeč karton: Čosić (14.), Dobelšek (14.).

vranček Jaka |  13 .10. 2013 ob  21: 04