ŽIVČNA IN NAPETA TEKMA NA BONIFIKI: Koprčani že v prvem polčasu z dvema rdečima kartonoma (FOTO)

Rokometaši Kopra so v 16. krogu lige NLB premagali Riko Ribnico s 33:30 (18:17).

Tekma ekip iz zgornje polovice razpredelnice se je na Obali končala z zmago domače zasedbe, ki se je po številu točk izenačila z ribniško.

V Bonifiki se je od prve do zadnje minute odvijal ogorčen boj za vsako žogo, tekma je bila vseskozi zelo živčna in napeta. Koprčani, ki so že v prvem polčasu ostali brez Denisa Konjevića in Jake Moljka - oba sta prejela rdeča kartona -, so najboljšo predstavo prikazali v prelomnih trenutkih dvoboja.

Pri vodstvu 28:27 v 51. minuti sta Aleksandar Stojanović in Andraž Makuc povišala koprsko prednost na tri gole (30:27). Ribničani so skušali tekmo "postaviti na glavo", a v tem niso bili uspešni, po zadetku Makuca v predzadnji minuti za najvišje vodstvo na tekmi (33:29) je bilo tudi povsem jasno, da bosta točki ostali na Obali.

Pri gostiteljih je Makuc dosegel 11, Tine Poklar pa osem zadetkov. Pri rokometaših iz dežele suhe robe je bil najbolj učinkovit prvi strelec lige NLB Uroš Knavs z enajstimi goli.

Koprska zasedba se bo v prihodnjem krogu v Ljubljani pomerila z LL Grosist Slovanom, ribniška pa bo gostovala pri Celju Pivovarni Laško.

* Dvorana Bonifika, gledalcev 250, sodnika: Satler in Pukšič.
* Koper: Jelovčan, Đurica, Morato, Poklar 8 (2), Konjevič 1, Bekrić 2, Moljk, Beganović, Stojanović 4, Zugan 4, Sanabor, Nadarevič, Makuc 11 (2), Kete 1, Breznikar 2, Bratkovič.
* Riko Ribnica: Braunović, Dobaj, Pogorelec, Planinšek, Mihelič, Žagar 3, Ljevar 3, Pirnat, Begić Zbačnik, Skol 2 (2), Cimerman 4, Đekić 1, Knavs 11, Nosan, Grebenc, Hrastnik 6.
* Sedemmetrovke: Koper 6 (4), Riko Ribnica 4 (2).
* Izključitve: Koper 12, Riko Ribnica 16 minut.
* Rdeči karton: Konjević (22.), Moljk (28.), Planinšek (58.).