ZA LAS OB ZMAGO: Sixt Primorska prvič v tej sezoni klonila na domačem parketu (VIDEO)

Košarkarji Krke so v zaostali tekmi 15. kroga lige Nova KBM premagali Sixt Primorsko s 66:64 (18:23, 32:40, 57:52).

Obračun najboljših ekip po osemnajstih krogih rednega dela lige Nova KBM ni odločal o ničemer, saj je imela Sixt Primorska prvo mesto že v žepu, Krka pa nižje od drugega mesta ni mogla.

Novomeščani so prekinili niz treh tekem brez zmage v ligi Nova KBM, prvič v sezoni premagali Koprčane in redni del končali z 12-6. Sixt Primorska je v tej sezoni klonila prvič na domačem parketu v vseh tekmovanjih, v prvem delu je zabeležila 13 zmag in pet porazov.

To je bila najtesnejša tekma med tekmecema, preostale tri so se končale z dvomestno razliko. Sixt Primorska je prvo v ligi Nova KBM dobila za točno deset točk, v četrtfinalu pokala Spar pa je zmagala s skupno razliko 41 točk. Za varovance domačega stratega Jurice Golemca je bila to generalka pred nastopom na zaključnem turnirju Spar ta konec tedna v Kopru, kjer bo prav Sixt Primorska branila naslov, za Novomeščane pa je bila to zadnja preizkušnja pred krajšim premorom in nato odločilnimi tekmami v zadnjih treh krogih lige Aba.

Krka je preobrat začela v drugem polčasu

V 25. minuti je Jure Balažič poskrbel za izenačenje, nekaj trenutkov kasneje pa so Novomeščani prvič na tekmi povedli. Tretjo četrtino je Krka dobila s 25:12, prednost pa je znala zadržati do konca.

Balažič je bil s 13 točkami, šestimi skok in dvema asistencama najboljši posameznik tekme. Prvi strelec tekme je bil sicer Jure Lalić s 14 točkami.

Liga NovaKBM 18/19 15.kolo SIXT PRIMORSKA - KRKA

Posted by KK Sixt Primorska on Tuesday, February 12, 2019

Liga Nova KBM za prvaka se bo začela 2. marca. Šest najboljših ekip, ki bodo štartale z ničle, čaka deset tekem, od 24. aprila dalje pa četrtfinale na dve zmagi, v katerem se jim bosta pridružile najboljši dve moštvi iz lige za obstanek.

* Dvorana Bonifika, gledalcev 350, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Škrbec (Kranj), Blaško (Postojna).
* Sixt Primorska: Šiško 4 (2:2), Hodžić 10 (3:4), Čakarun 3 (3:4), Harris 12 (1:1), Jagodić Kuridža 9 (2:2), Ferme 3, Kosi 3, Glas 5, Marinković 5 (3:4), Vončina 7 (4:4), Henry 3 (1:2).
* Krka: Lapornik 2 (2:2), Lalić 14 (0:3), Škedelj 2, Cinac 5, Mavra 7 (2:2), Balažič 13, Osolnik 12 (3:4), Bratož 3, Fifolt 3 (1:2), Jošilo 5.
* Prosti meti: Sixt Primorska 19:23, Krka.
* Met za tri točke: Sixt Primorska 7:18 (Hodžić, Harris, Jagodić Kuridža, Ferme, Kosi, Glas, Vončina), Krka 10:27 (Balažič 3, Osolnik 3, Cinac, Mavra, Bratož, Jošilo).
* Osebne napake: Sixt Primorska 20, Krka 23.