VELIK USPEH KOPRSKIH KOŠARKARJEV: Na turnirju v Pragi osvojili zlato medaljo (FOTO)

Koper

Med 17. in 19. junijem je v Češki Republiki, natančneje v Pragi, potekala prva izvedba Prague Basketball Games. Na turnirju so sodelovale ekipe iz domače Češke, Poljske in Slovenije, slednjo pa so zastopali tudi Koprčani. Iz KK BC Koper je v Prago odpotovalo šest selekcij; po dve U12, U14/U15 in U17.

V vsaki starostni kategoriji so se uvrstili v polfinale, oz. med štiri najboljše ekipe turnirja. Poslednja tekma turnirja pa je bil finale starostne kategorije U17, kjer se je prva ekipa BC Koper pomerila s Sokol Pražsky. Po izjemni borbi pa so Koprčani prišli do zaslužene zmage s 36:32 in tako do zlate medalje.

Med najboljše tri posameznike turnirja so se uvrstili Žiga Vehovec, Maks Vincek in Tilen Kogoj. Zasluge pa gredo celotni ekipi in seveda trenerju Andreju Volku.

Druga ekipa U17 je turnir zaključila na končnem četrtem mestu. Prvi ekipi selekcij U12 in U14/U15 pa sta se prav tako uvrstili na končno četrto mesto.

BONUS VIDEO: Podrobnosti umora v Kobjeglavi, policisti v hiši zasegli večje količine prepovedanih drog