VČERAJ DVOJNI PORAZ ZA KOPRČANE: Od enih so bili boljši Celjani, od drugih pa črnogorski velikani

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 9. krogu lige NLB premagali Koper s 36:21 (18:5). Košarkarji Kopra Primorske pa so v 7. krogu lige Aba izgubili z Mornarjem s 66:87 (18:25, 41:48, 53:66).

Slovenski prvaki so v dvorani Zlatorog povozili Koprčane, z osmo zmago v nizu pa - ob tekmi več - zadržali dve točki prednosti pred prav tako "brezmadežnimi" Trebanjci, ki so na dosedanjih sedmih tekmah dosegli prav toliko zmag.

Izbranci domačega trenerja Tomaža Ocvirka so prvi polčas odigrali v izjemno visokem ritmu in bili za nekaj razredov boljši od tekmecev z Obale. Polčas so zaključili z vodstvom 18:5, v drugi polovici tekme pa se je prepad med njimi in Koprčani le še povečal.

Andraž Kete

V celjski ekipi, ki se bo v sredo v ligi prvakov v gosteh pomerila s francoskim Nantesom, sta bila najbolj učinkovita Tilen Kodrin in Domen Novak, ki sta dosegla po deset golov, v koprski pa Andraž Makuc s šestimi zadetki.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostila Gorenje Velenje, koprska pa Urbanscape Loko.

Košarkarji Kopra Primorske tudi po sedmem nastopu ostajajo edina ekipa brez zmage v ligi Aba. Na gostovanju v Baru so morali priznati premoč Mornarju, ki se je s peto zmago na šestih tekmah povzpel tik pod vrh razpredelnice.

Črnogorci so pričakovano premagali še drugo slovensko moštvo v zadnjem tednu. Potem ko so z desetimi točkami razlike slavili v Novem mestu, so danes Primorce nadigrali za 21 točk.

Koper Primorska, ki je nastopila oslabljena brez Mateja Rojca, je v prvem polčasu še držala korak s tekmecem, v nadaljevanju pa se je razlika pričakovano povečala. Najvišja je bila prav v zaključku tekme, ko je trener Andrej Žakelj zaradi petih osebnih napak ostal brez dveh visokih igralcev, Jurija Macure in Urbana Durnika.

Macura je zbral dvojnega dvojčka - 18 točk, 10 skokov, prvi strelec tekme pa je bil Erjon Kastrati, ki je dosegel dvajset točk.

V osmem krogu 21. novembra bodo Koprčani gostili ekipo Mega.

* Dvorana Zlatorog, brez gledalcev, sodnika: Satler in Pukšič.
* Celje Pivovarna Laško: Ivić, Strašek, Cvetko 2, Razgor 3 (1), Marguč 4, Šarac 3, Grošelj, Poteko, Kodrin 10, Horžen, Grebenc 1, Kljun, Mlakar 2, Leban, Novak 10 (1), Načinović 1.
* Koper: Jelovčan, Moljk, Dolenc 1, Žagar, Pavlović 2, Poklar 5 (1), Moljk 1, Smolnik, Muminović, Zugan 2, Sanabor, Makuc 6, Kete 1, Breznikar 3, Štavar.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 3 (2), Koper 2 (1).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 6, Koper 4 minute.

* Dvorana Topolica, sodniki: Majkić (Slovenija), Milojević (Srbija), Karović (BiH).
* Mornar: Pullen 5 (2:2), Gabriel 15 (2:2), Živanović 4 (2:5), Needham 11 (3:4), Jeremić 9 (6:6), Šehović 6 (1:2), Smith 9 (1:2), Whitehead 3, Lazić 5 (1:2), Vranješ 11, Luković 9 (1:2).
* Koper Primorska: Durnik 6, Kastrati 20 (4:4), Radulović 4 (2:4), Macura 18 (1:2), Nemanič 9, Vončina 9.
* Prosti meti: Mornar 19:27, Koper Primorska 7:10.
* Met za tri točke: Mornar 10:34 (Vranješ 3, Gabriel 3, Pullen, Jeremić, Šehović, Whitehead), Koper Primorska 7:20 (Macura 3, Kastrati 2, Nemanič, Vončina).
* Osebne napake: Mornar 17, Koper Primorska 23.
* Pet osebnih: Durnik (32.), Macura (36.), Hrabar (39.).