V KOPRSKEM ZALIVU SO SE POMERILI JADRALCI NA DESKAH: Trije naslovi državnih prvakov v domače roke (FOTO)

V organizaciji Kluba jadralcev na deski (KJD) BUM Koper in soorganizaciji Jadralne zveze Slovenije ter ob podpori Mestne občine Koper, se je v Centru vodnih športov v Žusterni minuli konec tedna izvedlo državno prvenstvo v jadranju na deski razredov Formula Windsurfing, Foil in D2. Skupno se je tekmovanja udeležilo 45 jadralcev na deski iz desetih jadralnih klubov. Največ uspeha so imeli tekmovalci domačega kluba KJD BUM Koper, saj so naslove državnih prvakov osvojili kar trije.

Simon Sedmak je bil najhitrejši v razredu Formula Windsurfing, Jan Kosmina v razredu Foil med moškimi in Lina Eržen v kategoriji Foil med ženskami.

Naslov državnega prvaka v razredu D2 je osvojil Janko Pristušek iz Športnega društva ZOO Station Velenje.

Od boljših uvrstitev domačih tekmovalcev lahko omenimo še 4. mesto 17-letnega Jana Maleja v kategoriji Foil med moškimi.

KJD BUM se je izkazal tudi kot odličen organizator, saj je domači regatni odbor pod taktirko Tineta Slabeta izkoristil prav vse možne vetrovne pogoje, tako da so jadralci skupno odpeljali kar 21 plovov.